«Διπλό» με σκόρερ και πάλι τον Λένα

Με το «διπλό» έφυγε στις αποσκευές του η ομάδα των Αμπελοκήπων από το Καλοχώρι, κερδίζοντας την ομώνυμη ομάδα της Αναγέννησης με 2 – 1, σε μία νίκη πλασαρίσματος σε καλύτερη βαθμολογική θέση ενόψει και των πλέι-άουτ.

Η ομάδα του Ζήση Χολέβα έφτασε τους 26 βαθμούς και μείωσε και άλλο τη διαφορά από τις ομάδες που βρίσκονται στην ίδια βαθμολογική μοίρα, αυτήν των πλέι-άουτ, αφήνοντας την Αναγέννηση Καλοχωρίου στην ουρά της βαθμολογίας με δέκα βαθμούς, υποβιβάζοντάς την και μαθηματικά στη Β΄ ΕΠΣΛ, πέντε αγωνιστικές πριν το φινάλε της Α΄1.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ χάρις σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λένα στο 21ο λεπτό, ενώ δύο τα τέρματα των φιλοξενουμένων έκανε στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό με τον ίδιο τρόπο, ο ίδιος ποδοσφαιριστής.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο σκορ στο 63ο λεπτό, όταν και ο Λίταινας με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μάρκου, κέρδισε τον Μπονόμι για το τελικό 2 – 1, τη στιγμή όπου οι γηπεδούχοι είχαν και χαμένες στιγμές για την ισοφάριση με τους Πλιάτσικα, Λίταινα και Τσιρώνη Γ.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Αποστόλης Έξαρχος): Αλί, Στραβέλλας, Δεσπόπουλος Ι., Μπαλοδήμος, Λούγκος (65′ Νούσιος), Τσιρώνης Γ., Μπράτσα (67′ Τσιρώνης Α.), Έξαρχος (60′ Δεσπόπουλος Φ.), Λίταινας, Πλιάτσικας (68′ Ζιώγας), Μάρκου.

Α.Ο. Αμπελοκήπων (Ζήσης Χολέβας): Μπονόμι, Βεργής, Καραγιάννης, Δούκας, Κοτολόσης, Μάτα, Αλιάι (46′ Χίσα Μπ.), Σούτσι (35′ Τσίκο Χ.), Μπόλος, Τσαούσι (80′ Νταρής Δ.), Λένας.