«Διπλό» με τον Γαγάρα για τον Αχιλλέα

Τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1 – 0 πανηγύρισε ο Αχιλλέας Φαρσάλων, καθώς κέρδισε τον Σμόλικα Φαλάνης στο Δημοτικό γήπεδο Φαλάνης, χάρη σε τέρμα του Νίκου Γαγάρα στο 59ο λεπτό της συνάντησης.

Οι «κιτρινόμαυροι» επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες και με μία νίκη «ανάσα» έφθασαν τους είκοσι οκτώ βαθμούς, ενώ οι «πράσινοι» του Βασίλη Μπακογιάννη έμειναν στους σαράντα τέσσερις πόντους μετά και το αποτέλεσμα αυτό.

Το μοναδικό τέρμα που σημειώθηκε στον αγώνα της Φαλάνης επιτεύχθηκε στο 59ο λεπτό. Ο Νίκος Γαγάρας με ωραίο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Σμόλικα κέρδισε τον Γιάννη Γραβάνη και το 0 – 1 που ήταν γεγονός, έμεινε έως το τελευταίο σφύριγμα του κ. Βλιώρα.

Από τη πλευρά του ο Σμόλικας Φαλάνης είχε καλές στιγμές με τους Μάνο Πετράκη (20′), Θύμιο Μπέτση (40′), Δημήτρη Σέτζα (69′) και Δημήτρη Γκατζούλη (81′).

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Γραβάνης, Τσιρογιάννης, Σέτζας, Σκούπρας, Καρέντζος, Γκατζιούρας, Ζαμπέτας (70′ Σαμαράς), Ντούρας (60′ Γκατζούλης), Μπέτσης, Κακαζούκης, Πετράκης.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Αρίστος Παπαγεωργίου): Καρακώστας, Γιαννουλόπουλος (60′ Κομισόπουλος), Ζησόπουλος, Γκαραβέλας, Σαμαράς, Κατσανάκης, Τσούλης, Ταστεμερίδης, Γαγάρας, Κούμρια (90′ Μπινιαρόπουλος), Ζιώγας (75′ Κανναβός).