«Διπλό» ουσίας για τα Δένδρα!

Την εκτός έδρας νίκη σε μία δύσκολη έδρα, αυτή του Ατρόμητου Δασοχωρίου πήρε ο Κεραυνός Δένδρων με σκορ 2 – 1 στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Μίλτου Ταυλαρίδη έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες στο φετινό πρωτάθλημα κι έφθασε τους σαράντα τέσσερις βαθμούς, ενώ το συγκρότημα του Νίκου Χατζημπύρου παρά τη προσπάθεια έμεινε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας με είκοσι έξι βαθμούς.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Βαγγέλης Πέρπερας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ κέρδισε τον Καλογιάννη κι έκανε το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος και στο 52ο λεπτό, ο Κεραυνός Δένδρων κέρδισε πέναλτι με τον Χρήστο Γκαμπέτα και ο Εννέο Μπακού από τα έντεκα βήματα ήταν εύστοχος για το 0 – 2.

Στη συνέχεια του αγώνα και στο 71ο λεπτό, ο Νίκος Δάμτσας μείωσε σε 1 – 2 για το Δασοχώρι με σουτ μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Γιώργο Τανάγια και αυτό ήταν το τελικό σκορ.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Καλογιάννης, Ήσυχος (60′ Κοταρέλας), Καραγιώργος, Παππάς (70′ Παπαγιάννης), Γεωργούλας, Βάνης (70′ Μπάσιος), Σακελλαρίου, Παπαθανασίου, Φραγκογούλας, Καρυώτης (65′ Δάμτσας), Τανάγιας.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Τασούλας, Γκάτης, Γκαμπέτας, Μπακού, Τσιάτας (30′ Κωστάκης), Καλέσης Απ., Πέρπερας, Σερδένης (30′ Σκριάπας), Καλούπας (85′ Κουτούκας), Βόραδας.