«Διπλό» ουσίας για τον Τοξότη

Με τους τρεις βαθμούς από την έδρα του Δρυμού έφυγε ο Τοξότης Λάρισας, μιας και επικράτησε με 3 – 2 του Κεραυνού στη 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Το συγκρότημα του Χρήστου Γκάτα πήρε μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη απέναντι στο σύνολο του Φάνη Τσέλιου και έφθασε τους είκοσι ένα πόντους. Αντίθετα, ο Δρυμός έχει είκοσι τρεις βαθμούς έπειτα και από το σημερινό παιχνίδι.

Στο 17ο λεπτό ο Κώστας Γκαραβέλης με δικό του τέρμα έκανε το 1 – 0, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης έκανε δύο τόσο τα τέρματα για τον Τοξότη, όπως και τα προσωπικά του γκολ στο παιχνίδι.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο μέρος, ο Ζιώγας μείωσε σε 1 – 2 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, ενώ στο 55ο λεπτό ο Γιώργης με σουτ από πλεονεκτική θέση ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3.

Προς το τέλος του αγώνα και στο 87ο λεπτό, ο Θώμος με δικό του τέρμα μείωσε σε 2 – 3 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο σημερινό αγώνα.

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Κατοντικίδης, Γκαντούνας Κ. (60′ Σινάνι), Μίχης (46′ Γαλανός), Ζιάρρας, Μεσούρ, Μπούτλας, Δρυστέλλας (65′ Δόλγυρας), Καραποστόλης, Θώμος, Γκαντούνας Θ., Ζιώγας (46′ Φακής).

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Λάμπι, Παπαϊωάννου, Τσιμπόλης, Τάκε, Πλατσάς, Γκουσγκούνης, Γιαννακός, Τσάλαβος, Γκαραβέλης (75′ Βαλιώτης), Γιώργης, Μπουρουτζίκας (85′ λ.τ. Σαπουνάς).