“Διπλό” ο Απόλλων με πολλά παράπονα από τους γηπεδούχους…

Από το πρώτο 30λεπτο η αναμέτρηση του Βιολογικού πήρε μια άγρια ομορφιά, όπου ούτε λίγο ούτε πολύ σημειώθηκαν 3 γκολ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σημειώσουν πρώτοι τέρμα καθώς μετά από λάθος συννενόηση των δύο στόπερ του Απόλλων, ο Αποστολίδης έκανε το 1 – 0 μόλις στο 5ο λεπτό.

Ο Κουτσιμανής πριν καλά – καλά συμπληρωθούν τα πρώτα 10 λεπτά της συνάντησης έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του με τον Απόλλων να το εκμεταλλεύεται και να ισοφαρίζει χάρη σε αυτόγκολ του Γενιτσεφτσή στο 26ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν αρκέστηκαν στο 1 – 1 και στο 28′ ο Ιωαννίδης έκανε εκ νέου το 1 – 2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κάνουν τρία τα τέρματα τους με τον Ιωαννίδη και πάλι να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1 – 3. Ο Λαρισαϊκός το μόνο που κατάφερε στα εναπομείναντα λεπτά ήταν να μειώσει σε 2 – 3 με σκόρερ τον Τσακαβίτη.

Το τελευταίο σφύριγμα του κ. Αγγελούλη βρήκε τους φιλάθλους, το τεχνικό τιμ και τη διοίκηση των γηπεδούχων να διαμαρτύρονται έντονα προς τη βοηθό κ. Ντούρμα, καθώς θεωρούν πως κακώς μέτρησε το τρίτο τέρμα του Απόλλων.

Λαρισαϊκός (Φώτης Πλίτσης): Κωνσταντίνου, Καρβουνιάρης, Καραΐσκος, Κύρκος, Αποστολίδης, Τσακαβίτης, Γενητσεφτσής (30’ Κουτσογιώργος), Νάκης (59’ Τόντο), Γαρυφαλλόπουλος (46’ Νούσιας), Μπατσαράς, Κουτσιμάνης.

Απόλλων Λάρισας (Ζόραν Μπάμποβιτς): Φαρμάκας, Παππάς, Μπαλαμώτης (52’ Μαχαίρας), Καρβούνης, Εμμανουήλ Α., Εμμανουήλ Θ., Σπυρόπουλος, Καραγκιόζης, Ιωαννίδης, Αντωνόπουλος (73’ Καλαμπάκας), Μπάρδας (28’ λ.τ. Κολοβός).