“Διπλό” παραμονής ο Ροδιακός!

Νίκη καθοριστικής σημασίας όσον αφορά την παραμονή στην Α΄ 1 πέτυχε ο Ροδιακός,κερδίζοντας με 0 – 1 στην έδρα της Αναγέννησης Φαρσάλων. Νίκη που δεν πανηγυρίστηκε όπως έπρεπε όμως,αφού εκκρεμεί η οριστική απόφαση της ΕΠΣΛ για την αναδιάρθωση των κατηγοριών.

Στα αγωνίστικα τώρα, διεξήχθη ένα μέτριο ποιοτικά ματς, χωρίς πολλές φάσεις μπροστά απο τα “καρέ” των δύο ομάδων. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο ματς και συγκεκριμένα στο 13ο λεπτό όταν ο Μπαλκουράς με σουτ έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Γκατζάνα. Ο ίδιος παίχτης απείλησε για δεύτερη φορά την εστία  των γηπεδούχων και πάλι με σουτ εντός περιοχής,το οποίο μπλόκαρε ο Γκατζάνας. Η πρώτη καλή ευκαιρία για την Αναγέννηση καταγράφηκε στο 44ο λεπτό,όταν ο Ζαγγανάς με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ. Παρέμεινε έτσι το 0 – 0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο,το ματς κινήθηκε στο ίδιο τέμπο μέχρι το 69ο λεπτό, όταν ο νεοεισελθών στο ματς Τσιρόπουλος έδωσε την ασίστ και ο πολύ φορμαρισμένος Αργύρης με ωραίο πλασέ έκανε το 0 – 1. Οι φλοξενούμενοι βρέθηκαν μία ανάσα από το 0 – 2 στο 73ο λεπτο,όταν ο Πατρίκου έκανε το σουτ  από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με το Γκατζάνα να πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα, διατηρώντας το 0 – 1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, αφού δεν έγινε κάτι αξιόλογο στη συνέχεια.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Γκατζάνας, Περιτογιάννης, Εσερμπέκογλου (Θλιβερός), Μπόγκας, Τριανταφύλλου, Πατσιούρας, Τράντος (Αγγελακόπουλος), Ρούμπας, Χριστοδούλου (Δημητρόπουλος), Ζαγγανάς, Μακρής.

Ροδιακός (Νίκος Αλεξούλης): Μόρας, Μαντζαφλάρας, Αλεξόπουλος, Τζαμπάζ, Γεροστέργιος, Μπαλκουράς, Γκιόζι (Τόρης), Σπάχος, Αργύρης, Πατρίκου (Τοπ), Σιαμέτης (Τσιρόπουλος).