«Διπλό» στην Αγιά για την Αστραπή Νέας Πολιτείας!

Με δύο γκολ των Κώστα Καλτσά (21′) και Τάσο Γερακίνη (45′), η Αστραπή Νέας Πολιτείας κέρδισε στο γήπεδο της Αγιάς τη Προοδευτική Ανάβρας και συνεχίζει στις επιτυχίες στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας!

Οι «πορτοκαλί» του Κώστα Τσότσου πέτυχαν μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη και έφθασαν τους τριάντα δύο βαθμούς, ενώ οι «βυσσινί» του Γιώργου Λυκοκώστα παρέμειναν στους τριάντα έξι πόντους.

Στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κώστας Καλτσάς πέτυχε το 0 – 1 για τη Νέα Πολιτεία, ενώ στο 45′ και λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, ο Τάσος Γερακίνης πέτυχε το 0 – 2 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο γκολ με τους Τσαγκαλά και δοκάρι Γκαραλιάκο (55′) για την Ανάβρα και τους Σταθάκο δοκάρι (30′) και Ζαχόπουλο για τη Νέα Πολιτεία, ωστόσο το τελευταίο σφύριγμα του κ. Κουκούλη έδωσε τη πολύτιμη εκτός έδρας νίκη στους «πορτοκαλί» της Νέας Πολιτείας με 2 – 0.

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Φιλοκώστας, Τζιάφος (75′ λ.τ. Παφίλης), Αποστόλου, Τσαγκαλάς (60′ Ιμπρούσι), Ντόντος, Ριζούλης, Καραντώνης, Γιαννουλέας, Κορδαλής, Γκαραλιάκος, Παπαδόπουλος.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Κατσίκας, Χλωρός, Σκόμπας, Κατσιάνος, Ζήσης, Καφφές (77′ Θεοχάρης), Γερακίνης, Καλτσάς, Σταθάκος (65′ Ζαχόπουλος), Φακίτσας (70′ Φασούλας), Ταρταμπούκας (75′ Ζαχαρούλης).