«Διπλό» στη Μελιβοία και πρώτη θέση για το Αβέρωφ!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» της Μελιβοίας έφυγε το Αβέρωφ, όπου επικράτησε με 3 – 1 του Φιλοκτήτη και η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα βρίσκεται πλέον μόνη στη πρώτη θέση της βαθμολογίας!

Με αυτή την εκτός έδρας νίκη και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Αμπελιάς με τους Αγίους Αναργύρους, το Αβέρωφ βρίσκεται μόνο στη πρώτη θέση της βαθμολογίας με σαράντα δύο βαθμούς, ενώ αντίθετα, το συγκρότημα του Νίκου Παπανικολάου έμεινε στους δέκα έξι πόντους.

Στο 36ο λεπτό ο Ηλίας Λιλολάρι σκόραρε ξανά στο φετινό πρωτάθλημα και «άνοιξε» το σκορ για το Αβέρωφ, ενώ ο Κώστας Κοταρέλας έφερε το ματς στα ίσια στο 44′ λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη και στο 54ο λεπτό ο Θωμάς Κουσιάς έβαλε εκ νέου μπροστά τους φιλοξενούμενους στο σκορ και ο Παναγιώτης Μπαρούτας στο 84ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Κιλιργιώτης, Μυλωνάς (60′ λ.τ. Ρήγας), Λαδάς, Μαλλιάρας, Πασιάς, Κοταρέλας, Τσιρογιάννης, Παπαρίζος, Γκουντάρας, Κουβαράς, Σκεμπάσι (60′ Ντούμος).

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Κατοντικίδης, Στεργίου (46′ λ.τ. Πατρίκης), Κοτρώτσιος Αθ., Κοτρώτσιος Χρ., Μούτσα, Μπαστούνης, Λιλολάρι, Γραμμένος, Κουσιάς (79′ Ντέκας), Μπαρούτας (85′ Δελητζάνης), Μήτσιος (65′ Τάχος).