«Διπλό» στον Πυργετό και επιστροφή στην Α΄1 για το Κουλούρι!

Με την εκτός έδρας νίκη (1 – 2) που σημείωσε στο Πυργετό, ο Άρης Κουλουρίου «σφράγισε» την επιστροφή στην Α΄1 τοπική κατηγορία, μία αγωνιστική πριν το φινάλε του πρωταθλήματος στον 3ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ.

Το συγκρότημα του Γιώργου Νεράτζη έφθασε τους σαράντα επτά βαθμούς και συνεχίζει στη δεύτερη θέση, ενώ ο Πυργετός από τη πλευρά του έμεινε στους τριάντα τρεις βαθμούς και την έκτη θέση της βαθμολογίας.

Στο 35ο λεπτό ο Μητρούσιας εκτέλεσε κόρνερ για τους φιλοξενούμενους και με κεφαλιά ο Χρήστος Ζαφειράκης έκανε το 0 – 1.

Στην επανάληψη και στο 65′ ο Χρήστος Ζαφειράκης με πάσα βρήκε τον Παναγιώτη Ραπτοτάσιο κι εκείνος με ωραίο τελείωμα πέτυχε το 0 – 2 για τον Άρη Κουλουρίου!

Πέντε λεπτά μετά, ο Περικλής Γκόλαντας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της εστίας του Μπονόμι, ενώ στο 75′ το μόνο που κατάφερε ο Πυργετός ήταν να μειώσει σε 1 – 2 με τον Φραχόλι, όπως είχε και δύο σημαντικές χαμένες ευκαιρίες στο δοκάρι με τους Χίσα (70′) και Δόνο (80′).

Αναγέννηση Πυργετού (Κώστας Μαλλιάρας): Μπονόμι, Ρακίπι Ν., Κατσιάβας, Καμάμι, Πουρλιώτης, Ρακίπι Άγγ., Δόνος, Σούμπας (70′ Καραμπέκος), Μπουλάρι, Χίσα, Παζάρας (50′ Φραχόλι).

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Αργυρόπουλος, Μιχόπουλος, Καρλιγκιώτης Μ., Μίχος, Δέλλας, Νεράτζης, Μητρούσιας, Ραπτοτάσιος Π., Ζαφειράκης (89′ Καψάλης), Γκόλαντας, Ραπτοτάσιος Κ. (65′ Τσαντζαλής).