«Διπλό» στο Αργυροπούλι για τον Αετό Μακρυχωρίου

Την εκτός έδρας νίκη με 3 – 2 απέναντι στη Δόξα Αργυροπουλίου πανηγύρισε ο Αετός Μακρυχωρίου, όπου αυτή ήρθε και με ανατροπή του σκορ.

Η ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου έφθασε με ανατροπή λοιπόν του σκορ στη νίκη στο πλαίσιο της 29ης «στροφής» της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας κι έτσι έφθασε τους πενήντα τέσσερις βαθμούς, μόλις μία αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Νίκου Βογιατζή παρά τη προσπάθεια για θετικό αποτέλεσμα έμεινε στους είκοσι επτά και τη προτελευταία θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 22′, ο Δημήτρης Σιάτρας στη προσπάθεια του να διώξει από την άμυνα του Μακρυχωρίου πέτυχε άθελα του αυτογκόλ και το Αργυροπούλι πήρε προβάδισμα στο σκορ.

Στην επανάληψη και στο 48ο λεπτό ο Αποστόλης Γκαμπέτας έφερε το ματς στα ίσια, ενώ ο Τζίκα με δύο γκολ (56′, 72′) έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Το τελικό 2 – 3 για τους γηπεδούχους διαμόρφωσε στο 78ο λεπτό ο Μάττος με ιδανικό τελείωμα.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Βογιατζής): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Χατζής, Κουρμπάτι, Σχοινάς (80′ Κόκκορας), Δίχρης (75′ Λεσάι), Γκαραγκούνης, Τσούτσας (73′ Μάττος), Αετόπουλος (46′ Μπαμπάκος), Βογιατζής, Φουρτούνας.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Σταμένος, Τσιαντούλης, Πούτας, Σιάτρας, Σουφχάρας (75′ Τζίκα Ντ.), Καλούσης, Γκαμπέτας, Μάρκο, Μπέτσιος (64′ Τζίκα Ιλ.), Μπόντε (89′ Γκουτζαμπασούλης), Κολοβός.