«Διπλό» στο Ελευθεραί και δεύτερη θέση!

Με τους τρεις βαθμούς από το Ελευθεραί έφυγε σήμερα το απόγευμα ο Αμπελωνιακός με νίκη που πέτυχε απέναντι στην ομώνυμη ομάδα με σκορ 5 – 2 κι έτσι βρίσκεται στη δεύτερη θέση έπειτα από έξι αγωνιστικές!

Η ομάδα του Γιάννη Αλεξούλη έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς ύστερα από έξι αγωνιστικές κι έτσι βρίσκεται μία… «ανάσα» πίσω από το Κιλελέρ και από τη πρωτιά στο πρωτάθλημα της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Από την άλλη, το Ελευθεραί συνεχίζει τη προσπάθεια του στο φετινό «μαραθώνιο», έχοντας μείνει στους επτά βαθμούς, όμως δίχως προπονητή, καθώς ο Βαγγέλης Κώτσιος μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε τη παραίτηση του από τη τεχνική ηγεσία των «λιονταριών», με τον ίδιο να ευχαριστεί τη διοίκηση και τους ποδοσφαιριστές για τη συνεργασία που είχαν μέχρι τώρα…

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 32ο λεπτό, ο Παναγιώτης Ψύρρας με δικό του τέρμα έβαλε μπροστά τον Αμπελωνιακό στο σκορ, ενώ με την εκκίνηση του δεύτερου μέρους ο Αθανασούλης με πλασέ μετά από σέντρα του Άγγελου Ευστρατίου έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Τρία λεπτά αργότερα, οι «πράσινοι» μπήκαν ξανά σε θέση… οδηγού, καθώς ο Γιώργος Ελευθέρογλου με ωραίο τελείωμα πέτυχε το 1 – 2, ενώ στο 55ο λεπτό ο Παναγιώτης Ψύρρας βρήκε ξανά δίχτυα και με πλασέ έκανε το 1 – 3 για τον Αμπελωνιακό.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά στο παιχνίδι με σκόρερ τον Γιάννη Μαυρουδή στο 57ο λεπτό που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή και με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή κέρδισε τον Μπάμπη Βραζιτίκο και πέτυχε το 2 – 3.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Αμπελωνιακός ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2 – 4 με σκόρερ και πάλι τον Γιώργο Ελευθέρογλου, ενώ το τελικό 2 – 5 για την ομάδα του Γιάννη Αλεξούλη, διαμόρφωσε στο 90ο λεπτό ο Γιώργος Τσετιροκλής.

Α.Ο. Ελευθερών (Βαγγέλης Κώτσιος): Σαρακατσάνης, Γεωργουλόπουλος (46′ Αετόπουλος), Αθανασούλης, Μέκρας, Χρ., Ντελόπουλος, Μέκρας Γ. (55′ Τσιάμης), Καββαδίας, Ρουμελιώτης (46′ Μαυρουδής Ι.), Ραχής (46′ Μαυρουδής Αντ.), Γκόγκουρας, Ευστρατίου.

Αμπελωνιακός (Γιάννης Αλεξούλης): Βραζιτίκος, Μαυρίδης, Νταφούλης (75′ Ζυγούρης), Αλεξόπουλος, Κωστούλας, Χατζούλης, Ελευθέρογλου, Πατρίκου, Χότζα (85′ Μεσημέρης), Τσετιροκλής, Ψύρρας.