«Διπλό» στο Μακρυχώρι για τον Οικονόμο

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το Μακρυχώρι ο Οικονόμος Τσαριτσάνης, καθώς επικράτησε σήμερα το απόγευμα του Αετού με σκορ 0 – 1 για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Έτσι, το συγκρότημα του Κώστα Κατσάρα συνεχίζει στη τέταρτη θέση του πρωταθλήματος με σαράντα επτά βαθμούς, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα βρίσκεται στη 14η θέση έχοντας μέχρι τώρα, είκοσι επτά πόντους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα και στο 29ο λεπτό, ο Δραχαλίβας απείλησε για τους φιλοξενούμενους με σουτ από θέση βολής, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Χρήστου Μπαταβάνη.

Βέβαια, το γκολ για τον Οικονόμο ήρθε δέκα λεπτά αργότερα. Ο Σωτήρης Χάμος βρήκε με βαθιά πάσα τον Ντούφα όπου σούταρε από πλεονεκτική θέση, όμως πριν καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα, τη πλάσαρε από κοντά ο Λεωνίδας Καραγκούνης σιγουρεύοντας το γκολ για τους «πράσινους».

Οι παίκτες του Αετού Μακρυχωρίου προσπάθησαν στο υπόλοιπο του αγώνα να πάρουν κάτι θετικό, όμως το 0 – 1 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Κορέστη κι έτσι ο Οικονόμος πανηγύρισε τη σημερινή εκτός έδρας νίκη.

Αετός Μακρυχωρίου (Γιάννης Μπουρνάκας): Μπαταβάνης, Γκαμπέτας, Τίκος, Παυλόπουλος (54′ Χριστιανίδης), Δάσσιος, Αργύρης, Μάντζιαρης, Τέας (67′ Παναγιώτου), Νικολαΐδης, Πάσιος, Θεοχάρης (58′ Φουσίκας).

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Μιφτάρι, Μπουμπουνάρας, Σαπάκος, Μόσχος, Χάμος, Ντούφας (57′ Νάνος), Σακοράφας Β., Δραχαλίβας (64′ Τζούργκανος), Καραγκούνης, Καλφούντζος (83′ λ.τ. Λεβέντης).