«Διπλό» στο Μεσοχώρι για τη Νέα Πολιτεία

Με τους τρεις βαθμούς από το γήπεδο του Μεσοχωρίου έφυγε η Νέα Πολιτεία όπου επικράτησε με 1 – 2 της ομώνυμης ομάδας για την 9η αγωνιστική της Α’1 τοπικής κατηγορίας.

Οι «πορτοκαλί» του Κώστα Τσότσου έφθασαν στη νίκη με δύο τέρματα και έφθασαν τους δέκα πέντε βαθμούς, ενώ το Μεσοχώρι παρά το ότι προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα, δεν τα καταφερε και έμεινε στον βαθμό.

Στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης ο Πράπας με δικό του τέρμα έδωσε το προβάδισμα στην Αστραπή και το 0 – 1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, το Μεσοχώρι έφερε το ματς στα ίσια με σκόρερ τον Μουσιό, όμως η γρήγορη απάντηση του Αποστόλη Ταρταμπούκα στα γκολ εφερε και τη νίκη με 2 – 1 στην Αστραπή Νέας Πολιτείας.

Ελπίς Μεσοχωρίου: Πατσιτός Δ., Χαράλαμπος, Χαράλαμπος Κ. (68′ Μούσιαρης), Μούσιος, Λέτσιος (68′ Καρατζιόλης), Μαρκούγιας, Καρακώστας, Κουζιώνης, Καραμάνος, Γκαραβέλης (52′ Παναγιώτου), Καλογιάννης (58′ Κουγιαγκάς).

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Τσατσαράς, Σκόμπας, Χλωρός, Κατσιάνος, Ζήσης, Καφφές, Καλτσάς, Σκουλίδης, Φακίτσας (90′ Σιώκας), Ταρταμπούκας, Πράπας (90′ Γερανίκης).