«Διπλό» στο Μεσοχώρι και ανέβηκε πάνω από τη ζώνη των πλέι άουτ ο Φιλοκτήτης!

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 55ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Γιώργος Ντούμος ευτύχησε να βάλει μπροστά τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας στο σκορ, ενώ τρία λεπτά μετά ο Κώστας Κοταρέλας έκανε δύο τα τέρματα των φιλοξενουμένων με σουτ από θέση βολής.

Στη συνέχεια και στο 68′ ο Άκης Τσιρογιάννης πέτυχε το 0 – 3 για το σύνολο του Νίκου Παπανικολάου και κάπου εκεί «κλείδωσε» η νίκη για τον Φιλοκτήτη στο Μεσοχώρι.

Πάντως, στο 41′ ο Κώστας Κοταρέλας έχασε μοναδική ευκαιρία στο ματς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, όπου έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Μεσοχωρίου.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Κιλιργιώτης, Λαδάς, Κουβαράς, Καραμάνης, Μάντσε, Τσιρογιάννης (70′ Ρήγας), Μαλλιάρας, Ντούμος, Κοταρέλας (74′ Παπαρίζος), Καψάλης Γ., Σκεμπάσι (72′ Καψάλης Π.).