«Διπλό» στο… Πλατύκαμπο με Μπλάντα «δράστη»

Χάρις στο ένα και μοναδικό τέρμα του Μπλάντα, ο Α.Ο. Ελευθερών έφυγε με το «διπλό» στις… αποσκεύες του από το γήπεδο του Πλατυκάμπου όπου επικράτησε του Αστέρα Μελισσοχωρίου με 1 – 0.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 14ο λεπτό ο Μπλάντας με πλασέ στη κίνηση από κοντά, μετά από σέντρα του Καλφούντζου.

Στο 25ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε προσπάθεια του Καφαντάρη με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ στο… «κενό» έπεσαν οι προσπάθειες τους για το γκολ της ισοφάρισης με τους Χαρούλη και Ζαφειρίου.

Στην επανάληψη δοκάρι είχαν στο 76ο λεπτό και οι φιλοξενούμενοι και μάλιστα… διπλό. «Δράστης» και παραλίγο σκόρερ στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Ελευθεραί, ο Μιχάλης Δημητρέλης.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης Β., Μαλαχτάρης, Αβδουλάς (70′ Λιάγκας), Κολοβός, Σουλιώτης, Γκουντάρας (60′ Σδράλης Αλ.), Χαρούλης, Καφαντάρης, Αγγελακόπουλος, Ζαρκαδής (40′ Ζαφειρίου).

Α.Ο. Ελευθεραί (Άκης Ταυλαρίδης): Φιλοκώστας, Κόλα, Βόγλης (70′ Ανυφαντής), Στεργίου, Ζησόπουλος, Μακρίδης (30′ λ.τ. Γιωτόπουλος), Καλφούντζος (85′ Γουσόπουλος), Ζιάρας, Μπλάντας, Δημητρέλης, Μιχαλόπουλος.