«Διπλό» τρίτης θέσης για τον Ατρόμητο Δασοχωρίου!

Νίκη – τρίτης θέσης, ήταν η νίκη του Ατρομήτου Δασοχωρίου στη Καρυά επί του τοπικού Ολύμπου με 3 – 1, με την ομάδα του Νίκου Χατζημπύρου να μπαίνει στον «όμιλο» των ομάδων με τους 13 βαθμούς!

Συνολικά τέσσερις ομάδες ισοβαθμούν στην 3η θέση με 13 βαθμούς, οι οποίες και απέχουν μόλις έναν βαθμό από την δεύτερη θέση και τρεις από την κορυφή.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Ολύμπου Καρυάς έμεινε στους επτά πόντους και την 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα της 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Ατρόμητος Δασοχωρίου ήταν καταιγιστικός και δεν άφησε κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους. Με τη σέντρα της αναμέτρησης και στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να προηγηθεί με δύο τέρματα και να βρει τον δρόμο προς τη νίκη με την εκκίνηση του αγώνα.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Φραγκογούλας δέχτηκε εξαιρετική πάσα στο χώρο από τον Κωσταρέλλο και κατάφερε από θέση τετ α – τετ να ανοίξει το σκορ για το συγκρότημα του Νίκου Χατζημπύρου.

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα. Στο 10ο λεπτό μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Μήτρου, η μπάλα πέρασε από το τοίχος και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Ολύμπου Καρυάς για το 0 – 2, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 70′ ο Ασπετάκης από θέση τετ – α – τετ και έπειτα από πάσα του Τανάγια, πέτυχε το τρίτο και τελευταίο γκολ της ομάδας του, με τους γηπεδούχους στο 82′ να μειώνουν στο τελικό 1 – 3 χάρις σε τέρμα του Θωμά Δάσσιου.

Οι φιλοξενούμενοι επίσης είχαν και τρία δοκάρια στην αναμέτρηση. Στο 65′ με τον Τανάγια, στο 74′ με τον Κόμη και στο 78′ με τον Ασπετάκη!

Τέλος, η διοίκηση του Ατρομήτου Δασοχωρίου μετά το τέλος του αγώνα εξέδωσε την εξής ανακοίνωση:

«Ευχαριστούμε τον φίλαθλο κόσμο της Καρυάς και το σύνολο της ομώνυμης ομάδας για την όντως φιλική φιλοξενία. Είναι απαράδεκτο όμως σε ένα μεμονωμένο περιστατικό όπου 16χρονος ποδοσφαιρίστης μας να δέχεται εκτός φάσης απειλές και επίθεση με αποτέλεσμα να γίνει σύρραξη και να μην την διαχειριστούν όπως θα έπρεπε το διαιτητικό τρίο».

Όλυμπος Καρυάς (Θωμάς Δάσσιος): Καρακώστας, Αξούγκας, Δάσσιος Γρ., Δάσσιος Ορ., Μπασδέκης (46′ Στεργιούλας), Κουτσογιάννης (55′ Μανούσιος), Δάσσιος Χρ., Καραγκόγκος (60′ Καβαρατζής Κ.), Ντόκος (46′ Χάμος), Δάσσιος Κ., Δάσσιος Θ.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Δήμου Χρ., Καραγιώργος (70′ Μήτρου Κ.), Αθανασόπουλος (68′ Δήμου Ευαγ.), Τσόπας, Κωσταρέλλος, Μήτρου Χρ., Κόμης, Μπάσιος (60′ Δάμτσας), Τανάγιας, Ασπετάκης.