Δράση και… αντίδραση!

Ο Αστέρας Νέου Περιβολίου κατάφερε να προηγηθεί δύο φορές στην έδρα του επί του Ολυμπιακού Χειμαδίου, όμως και τις δύο φορές ισοφαρίστηκε με τελικό σκορ το 2 – 2.

Οι γηπεδούχοι έτσι πρόσθεσαν μόλις έναν βαθμό στην 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, έχοντας συνολικά 11 και ισοβαθμούν στη 10η θέση με τον Λαρισαϊκό. Από την άλλη το Χειμάδι, βρίσκεται στη 3η θέση με 15 βαθμούς, όσους και η Μαρμαρίνη.

Το Νέο Περιβόλι ήταν αυτό που κατάφερε σχετικά νωρίς στο ματς να «ξεκλειδώσει» την αντίπαλη άμυνα. Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου στο ματς, ο Μπαλούλης με σουτ έξω από τη περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα «ανοίγοντας» το σκορ.

Όμως λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 40′, ο Γιώργος Καραντώνης με σουτ από πλεονεκτική θέση, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1 για το Χειμάδι, το οποίο παρέμεινε μέχρι και την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 60ό λεπτό της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι το προβάδισμα. Ο Λιντέρης πραγματοποίησε όμορφη ατομική προσπάθεια, έκανε και το σουτ σκοράροντας για το 2 – 1. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι «χτύπησαν» ξανά λίγο πριν την «εκπνοή».

Στο 89′ λοιπόν, ο Παναγιωτίδης με σουτ από θέση βολής σκόραρε, ισοφαρίζοντας στο τέλος για τον Ολυμπιακό Χειμαδίου σε 2 – 2. Μάλιστα οι «ερυθρόλευκοι» είχαν και δύο δοκάρια, ένα με τον Σεβδαλή και ένα με τον Καραντώνη.

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Δημήτρης Κοτσανούλης): Κοτσανούλης, Σφέτσος (46′ λ.τ. Αργύρης), Παλαντζάρας, Μάλτζιαρης, Χρόνης, Κόκκινος (60′ Σκλαβενίτης), Παπανικολάου (65′ λ.τ. Τζέκα), Νασιούλας, Μαμαλούδης, Λιντέρης, Μπαλούλης.

Ολυμπιακός Χειμαδίου (Γιώργος Νούσιος): Τζικόπουλος, Παναγιωτίδης, Τόπης Π., Γκοτζαμανίδης, Νούσιος Γ., Αχ. (80′ Λιόγκας), Νούσιος Γ. Β., Γκόλαντας, Μπάτζιος (60′ Κουτσώνας), Καραντώνης, Σεβδαλής, Λίταινας Αντ.