Δόξα Αργυροπουλίου για… πλέι-οφ!

Σε τροχιά πλέι-οφ μπήκε η Δόξα Αργυροπουλίου που επικράτησε του Σμόλικα Φαλάνης στο ντέρμπι της 28ης Αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας με 3 – 1!

Το συγκρότημα του Αλέξη Παγκαρλιώτα κέρδισε τον Σμόλικα Φαλάνης και τον προσπέρασε στην 3η θέση που οδηγεί στα πλέι-οφ, με τον Σμόλικα να στέκεται τυχερός στην… ατυχία του, καθώς είδε τον Αετό Αμυγδαλέας να χάνει στο Βλαχογιάννι, γεγονός που τον κράτησε στην 4η θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου της Γ΄ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Δημήτρη Κόκκορα, ενώ στην επανάληψη και στο 57ο λεπτό ο Αποστόλης Τσιάγκος έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας της Δόξας Αργυροπουλίου, με τους Φαλανιώτες να μειώνουν προσωρινά στο σκορ με τον Γιώργο Κακαβίτση στο 72′.

Στο 79′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον τον Κακαζούκη να αστοχεί από την άσπρη «βούλα». Τον επίλογο της αναμέτρησης έγραψε στο 83′ ο Αποστόλης Ταρταμπούκας, διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 1.

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος, Κακαζούκης, Καφφές, Περήφανος, Σαϊτης, Μπαχτσιβάνος, Ταρταμπούκας (88′ Ματθαίου), Κόκορας (85′ Γκαραγκούνης Λ.), Ζάχος, Ραμάι, Τσιάγκος.

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Δολιάνης, Σκούπρας, Κολοβός, Τσιρογιάννης (65′ Τεκέδης), Ταστεμερίδης (72′ Γκαλμπογκίνης), Κατσαρός (65′ Ζιώγας), Τάχας, Βενέτης, Κακαβίτσης, Λιούσκας.

Μπουρουζίκας, Δεληγιάννη Αλ., Ντελέζος Θ.