Δύο γκολ και δύο… κόκκινες!

Το Κιλελέρ πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα, επικρατώντας με 2 – 0 των Βουναίνων, τα οποία είχαν δύο κόκκινες στο ματς.

Μετά από αυτή τη νίκη το Κιλελέρ, έφτασε τους 21 βαθμούς συνολικά στο πρωτάθλημα και έπιασε στη 13η θέση της βαθμολογίας τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων. Από την άλλη τα Βούναινα παρέμειναν στην 10η θέση της κατάταξης με 26 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να βρουν τρόπο για να απειλήσουν την αντίπαλη εστία και όπως ήταν επόμενο πήραν τον δρόμο προς τα αποδυτήρια, χωρίς να έχουμε σκορ στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο μέρος τώρα οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο αποφασιστικά και κατάφεραν να πάρουν σχετικά νωρίς το προβάδισμα. Στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κώστας Χατζής εκτέλεσε φάουλ, ο Μπάμπης Παπαδημητρίου έκανε τη προβολή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Ενώ οδεύαμε προς το τέλος του αγώνα το Κιλελέρ «σφράγισε» το υπέρ της αποτέλεσμα. Διότι στο 83′, ο Νίκος Βράκας με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ, διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 0. Μάλιστα τα Βούναινα ολοκλήρωσαν με εννιά παίκτες το ματς, λόγω αποβολής των  Γιώργου Χατζηλιάδη και Ηλία Μερτζανίδη.

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Καρακυρίτσης, Γουρνάρης, Κοκότσικας, Ζιόμπουρας Αθ., Παλάσκας, Γκέκας, Τζουρτζουκλής, Παπαδημητρίου, Χατζής (84′ Πατσιούρας), Βράκας (85′ Θεοδωρόπουλος), Φαρμάκας (72′ Κουσιώρας).

Α.Ε. Βουναίνων (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Σκούρας, Κοτρώτσιος, Χατζηλιάδης, Φαρμάκας, Κουτής (55′ Χριστοδούλου Κ.), Γκομοσίδης, Μερτζανίδης, Τσαπράζης Στ. (60′ Καζάνι), Πρεσακάρου, Σπανός, Τσανάς.