Δύσκολα ο Τύρναβος

Ο Τύρναβος κατάφερε να επικρατήσει με 2 – 1 εντός έδρας του Αετού Μακρυχωρίου, με τους φιλοξενούμενους να έχουν πολλές διαμαρτυρίες.

Η ομάδα του Τυρνάβου πρόσθεσε ακόμη τρεις βαθμούς στη συνολική του βαθμολογία, και έφτασε μετά από 27 αγωνιστικές τους 43εις βαθμούς και την 5η θέση. Από την άλλη το Μακρυχώρι βρίσκεται στην 14η θέση με 27 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να «ανοίξουν» το σκορ στο ματς. Με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα, ο Θοδωρής Γανός με σουτ από θέση βολής νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 1 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα ο Τύρναβος κατάφερε να αποκτήσει προβάδισμα ασφαλείας. Στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γιάννης Μπάκος με σουτ από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2 – 0.

Ο Αετός Μακρυχωρίου μπήκε στο παιχνίδι ξανά στο 87ο λεπτό, όταν ο Γιάννης Δάσσιος με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ σκόραρε και μείωσε σε 2 – 1. Όμως τίποτα δεν άλλαξε στη συνέχεια και ο Τύρναβος πήρε τη νίκη με 2 – 1.

Οι άνθρωποι του Αετού Μακρυχωρίου διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση του 10ου λεπτού, όπου όπως θεωρούν πως αντί να δοθεί πέναλτι σε χέρι παίκτη του Τυρνάβου, δόθηκε κόρνερ.

Τύρναβος 2005 (Χρήστος Λόλας): Γραβάνης, Αυλογιάρης, Φούντας, Ροντούλης, Καρακάνος, Βλιώρας, Γανός, Μπάκος (65′ Ντονούδης), Καλέσης Απ. (75′ Τσατσελάρι), Τζιόλας, Πατσιωτός (80′ Κοκόμπελης).

Αετός Μακρυχωρίου (Γιάννης Μπουρνάκας): Μπαταβάνης, Μάντζιαρης, Χριστιανίδης, Δάσσιος, Γκαμπέτας, Παυλόπουλος, Αργύρης, Τέας (80′ Τζίκα Ίλ.), Νικολαΐδης (60′ Παναγιώτου), Πάσιος, Φουσίκας (75′ Θεοχάρης).