Είχαν από ένα ημίχρονο…

Από ένα ημίχρονο είχαν Θύελλα Ελάτειας και Απόλλων Γαλήνης, με αποτέλεσμα οι δύο σύλλογοι να έρθουν ισόπαλοι με σκορ 2 – 2 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Θοδωρή Σολωμού με το σημερινό βαθμό έφθασε τους τέσσερις βαθμούς και βρίσκεται στη τρίτη θέση, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Περικλή Τσεκούρα πήρε σήμερα το πρώτο της βαθμό.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ελάτεια πήρε γερό προβάδισμα με το σκορ ημιχρόνου να είναι στο 2 – 0. Ωστόσο, στην επανάληψη η Γαλήνη κατάφερε αρχικά να μειώσει στο 47′ με την όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαμαρά και εν τέλει να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο 55ο λεπτό με το τέρμα που πέτυχε ο Σβήλιας ύστερα από τη κάθετη πάσα του Σαμαρά.

Απόλλων Γαλήνης (Περικλής Τσεκούρας): Κυλεριώτης, Μάλλιος, Γκέκας, Μουστάκας, Ντάρης, Τσεκούρας, Νάχαμος (75′ Μπουρδόχας), Σβήλιας, Χατζηθεοχάρης (70′ Μακρής), Κυριακόπουλος, Σαμαράς.