Εί(Χ)αν ευκαιρίες, όχι όμως και το γκολ…

Από ένα βαθμό πήραν Ιπποκράτης και Ακαδημία Τυρνάβου στη 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας στο μεταξύ τους παιχνίδι όπου έληξε δίχως σκορ.

Στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» διεξήχθη ο αγώνας ανάμεσα στους δύο συλλόγους και αναδείχθηκαν ισόπαλοι δίχως σκορ.

Έτσι, η ομάδα του Θανάση Κολονιώτη έφθασε τους δύο βαθμούς στο ντεμπούτο του ίδιου στο πάγκο των «κιτρινόμαυρων», ενώ όσον αφορά το συγκρότημα του Νίκου Κεχαγιά, έφθασε τους επτά βαθμούς και συνεχίζει αήττητο στο φετινό πρωτάθλημα!

Στο 25ο λεπτό η Ακαδημία Τυρνάβου απείλησε με διαγώνιο σουτ του Άλντο Σαμπανλάρι και η μπάλα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Απόστολου Ράιδου.

Δώδεκα λεπτά μετά, είχε δοκάρι ο Ιπποκράτης με την ευκαιρία του Ρενάτο Φραχόλι να σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Καρκατσέλα.

Στη συνέχεια του αγώνα από τις δύο ομάδες υπήρξαν χαμένες ευκαιρίες με τους Φραχόλι Ότ., Κρεμαστά και Κοντογιώργο για τους γηπεδούχους και τους Στάμου, Τσένα και Παπαδόπουλο Γ. για τους φιλοξενούμενους για να σημειωθεί κάποιο γκολ, όμως το στείρο 0 – 0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Ράιδος, Μαραμής, Διαμάντης, Παπαδημητρίου, Μονάντερος, Τσουμάνης, Φραχόλι Ότ., Κοντογιώργος, Βούγιας (67′ Μπονόμι), Φραχόλι Ρ., Κρεμαστάς (83′ Κουταλιάς).

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Καρκατσέλας, Άλα (65′ Πότσης Ι.), Χατζηκρανιώτης, Καραγιάννης, Παπαχατζής Β., Τριανταφύλλου (60′ Καραμούτης), Στάμου, Παπαδόπουλος Ηλ. (82′ Πότσης Γ.), Παπαδόπουλος Γ. (40′ Μουκούλης), Τσένα, Σαμπανλάρι Άλ.