ΠΥΡΡΟΣ 2016 - 17 ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ

Είχε «κέφια» ο Αλβανός!

Δίχως να συναντήσει σθεναρή αντίσταση, ο Πύρρος κατάφερε να πάρει την εντός έδρας νίκη με 4 – 1 απέναντι στον Πηνειό. Και τα τέσσερα γκολ ο Κώστας Αλβανός.

Οι γηπεδούχοι με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Όταν ο Κώστας Αλβανός με πλασέ μετά από σέντρα του Θωμά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ενώ οχτώ λεπτά αργότερα και πάλι ο Κώστας Αλβανός μετά από πάσα του Χρήστου Μήτρου έκανε το 2 – 0.

Με το «καλημέρα» της «επανάληψης» και συγκεκριμένα στο 46′ οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να μειώσουν σε 2 – 1. Όμως στο 56′ ο Κώστας Αλβανός με σουτ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 3 – 1, σημειώνοντας παράλληλα χατ – τρικ.

Ο Κώστας Αλβανός ήταν αυτός που με σουτ από καλή θέση μετά από ωραίο συνδυασμό παικτών του Πύρρου, διαμόρφωσε το τελικό 4 – 1 μετατρέποντας σε παράσταση για έναν ρόλο το ματς.

Πύρρος (Κώστας Βασίλης): Κιόρογλου, Βάσσος, Μαργαρίτης, Μαρούδης, Κάτσης, Μουλλάς (75′ Τζήκας), Μήτρος, Χαϊδούσης, Αλβανός, Θωμάς (47′ Τσίλης (56′ λ.τ. Θεμελής)).