Είχε «κέφια» ο Κοττάκος!

Ο Βασίλης Κοττάκος ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης μεταξύ Κουλουρίου και Ροδιακού, πετυχαίνοντας τα τέσσερα από τα πέντε γκολ, στη νίκη των πρώτων με 5 – 2.

Λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν τον «δρόμο» προς τα δίχτυα. Συγκεκριμένα στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης, με κεφαλιά ο Κοττάκος μετά από ασθενή απόκρουση του κίπερ του Ροδιακού σε σουτ του Νεράτζη, «άνοιξε» το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν γρήγορα – γρήγορα να ξαναμπούν στο παιχνίδι. Στο 48ο λεπτό, ο Τόρης με πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ισοφαρίζοντας έτσι προσωρινά σε 1 – 1.

Καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα το Κουλούρι πήρε ξανά «κεφάλι» στο σκορ. Ο Βασίλης Κοττάκος έβγαλε όμορφα για τον Σταμέλο και αυτός με πλασέ έκανε το 2 – 1. Ενώ στο 64′ ο Νεράτζης με κάθετη έβγαλε τετ – α – τετ τον Κοττάκο, με τον τελευταίο να μην αστοχεί δίνοντας προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του.

Ο Ροδιακός δε το έβαλε κάτω και στο 69′ έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς, όταν ο Δημήτρης Γωγάκος με πλασέ από θέση βολής μείωσε σε 3 – 2. Όμως οι γηπεδούχοι πρώτα στο 74′ με κεφαλιά του Βασίλη Κοττάκου (που σημείωσε χατ – τρικ) μετά από σέντρα του Μετάνι και ύστερα με σουτ οβίδα έξω από τη περιοχή του Βασίλη Κοττάκου και πάλι, πέτυχαν ακόμη δύο γκολ παίρνοντας τη νίκη με το τελικό 5 – 2.

Άρης Κουλουρίου (Βασίλης Κυριάκος): Παπαγούλας, Τσιάρας (75′ Μετάνι), Κουρούκας, Καλογερόπουλος, Καρλιγκιώτης Μ., Φασούλας, Σταμέλος, Μιχόπουλος (70′ Δέλλας), Νεράτζης, Κοττάκος, Γκρέτσης.

Ροδιακός (Βασίλης Γιοβανόπουλος): Θόδας, Ραποτίγκας, Γεροστέργιος, Παππάς (60′ λ.τ. Δαλακούρας), Ενέο, Δράμης, Μπαλακούρας, Γωγάκος, Πετρίκης, Τσιρόπουλος (46′ Τόρης), Πατρίκου.