Είχε κέφια ο Πετκολάι!

Με πρωταγωνιστή τον Έρβιν Πετκολάι που πέτυχε δύο τέρματα, ο ΠΟΕ επικράτησε στο γήπεδο της Ελασσόνας της Δήμητρας Γιάννουλης και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στη προσπάθεια που κάνει για να αναρριχηθεί όσο πιο ψηλά γίνεται στον πίνακα της βαθμολογίας στην Α΄τοπική κατηγορίας.

Η ομάδα των Αλέκου Αλεξανδρή και Αποστόλη Ευαγγέλου έφθασαν στο τρίποντο κι έτσι έφθασαν τους τριάντα δύο βαθμούς, ενώ η ομάδα του Βασίλη Μπακογιάννη έμεινε στους τριάντα έξι πόντους ύστερα και από την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μόλις στο 14ο λεπτό ο ΠΟΕ προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Έρβιν Πετκολάι, ενώ δύο λεπτά μετά, η μπάλα από τη κεφαλιά του Βασίλη Μπαλαμώτη σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Δημήτρη Βάιου.

Μάλιστα, με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και το 2 – 0. Ο Έρβιν Πετκολάι σούταρε ξανά από θέση βολής και κέρδισε τον Δημήτρη Βάιο για δεύτερη φορά. Τέλος, ο Αποστόλης Μπελάγιας απείλησε μία φορά για τους φιλοξενούμενους στο 75ο λεπτό και η μπάλα δεν βρήκε στόχο, καταλήγοντας άουτ.

ΠΟΕ (Αλέκος Αλεξανδρής – Αποστόλης Ευαγγέλου): Γκουτζουρέλας, Καρακώστας, Γκαραβέλης, Μπούσιας, Καρλιάμπας, Ταστεμερίδης, Μπαλαμώτης (87′ Πάτσης), Γεωργούλας (71′ Μπαρλαγιάννης), Τσένος, Μπούσιας, Πετκολάι (75′ Καραμάνος).

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Βάιος, Αμπατζίδης, Αετόπουλος, Μπάμπαλης, Εμμανουήλ, Καραγιώργος (46′ Μαντζαφλάρας), Σπανός (75′ Ντάλλας), Μανάκας, Χατζηγρηγορίου, Γκατζούλης, Μπαρούτας (46′ Μπελάγιας).