Εί(Χ)ε πολλά γκολ η πρεμιέρα στο Βιολογικό…

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι στο Βιολογικό Νέας Σμύρνης, με τον Πανιώνιο και τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας να αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 2 – 2.

Ένα παιχνίδι με τέσσερα γκολ και πολύ μεγάλο ενδιαφέρον διεξήχθη λοιπόν στη πρεμιέρα ανάμεσα στους δύο συλλόγους και το τελικό σκορ τους έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Παναγιώτης Κίτσας σκόραρε στο 36ο λεπτό με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Γεράσιμου Κίτσα, ενώ ο τελευταίος στο 44′ πέτυχε το 2 – 0 για τον Πανιώνιο με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Σκέντζα.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα ο Παναγιώτης Πασιάς στο 57ο λεπτό μείωσε σε 2 – 1, ενώ το τελικό 2 – 2 διαμόρφωσε τρία λεπτά αργότερα ο Ρίζος Παπαρίζος με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Κοταρέλα.

Τέλος, στο 68ο λεπτό του αγώνα με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Γεράσιμος Κίτσας σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της εστίας του Αποστόλη Κιλιργιώτη.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Κίτσας Ι., Δημόπουλος, Σερέτης, Κοτρώτσιος Χρ., Βασιλείου Π., Κίτσας Γερ., Ελιζόπουλος Σ. (70′ Παϊτέρης), Σκέντζας Χρ. (80′ Παπαγεωργίου), Χαν, Κοτρώτσιος Αθ., Κίτσας Π.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Κιλιργιώτης, Παπαρίζος Ρ., Παπαρίζος Μ. (89′ Ντούμος), Πασιάς, Λαδάς, Καψάλης Π. (46′ Κοταρέλας), Καπετάνιος, Γκουντάρας Ν. (75′ Καψάλης Γ.), Κουβαράς, Βάνης, Μαλλιάρας.