Είχε τον Γκαραλιάκο σε μεγάλη ημέρα!

Δίχως να αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, η Ανάβρα πήρε τη νίκη απέναντι στη Γλαύκη με 4 – 0 για τη 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με αυτή τη νίκη, οι «βυσσινί» έφθασαν τους εννέα βαθμούς και βρίσκονται στη τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, η Γλαύκη βρίσκεται στην «ουρά» της βαθμολογίας με μείον έξι βαθμούς από τη περσινή σεζόν λόγω τιμωρίας.

Την αρχή έκανε ο συνήθης «ύποπτος» για την Ανάβρα, Αντώνης Γκαραλιάκος, όπου με δικό του σουτ οι «βυσσινί» μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 39ο λεπτό. Στην επανάληψη τώρα και στο 49ο λεπτό, ο Αποστόλου έκανε δύο τα τέρματα για το συγκρότημα του Γιώργου Λυκοκώστα.

Στη συνέχεια, ο Αντώνης Γκαραλιάκος πήρε τη σκυτάλη και με δύο προσωπικά του τέρματα σε 58′ και 63′, διαμόρφωσε το τελικό 4 – 0 στο σημερινό παιχνίδι, με τον ίδιο να σημειώνει και χατ – τρικ!

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Φιλοκώστας, Χονδροδήμος, Μαλαχτάρης (73′ Γεννητσεφτσής), Νικολαΐδης (38′ Καράτζιος), Μαρκολέφας, Τζιάφος, Καραντώνης (65′ Τσάπος), Κορδαλής, Γκαραλιάκος (73′ Ιμπρούσι), Ντόντος, Αποστόλου.