Είχε τον Γκόλαντα σε μεγάλη μέρα!

Με τους τρεις βαθμούς και από το γήπεδο του Χειμαδίου έφυγε ο Άρης Κουλουρίου, καθώς επιβλήθηκε της ομώνυμης ομάδας με 2 – 5 και συνεχίζει έτσι ακάθεκτος στο πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ. Σε μεγάλη ημέρα ο Περικλής Γκόλαντας που βρήκε τρεις φορές τα αντίπαλα δίχτυα!

Τους είκοσι πέντε βαθμούς έφθασαν οι «κιτρινόμαυροι» με τη νίκη αυτή και συνεχίζουν μόνοι στη πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, το Χειμάδι παραμένει στην έβδομη θέση έχοντας δέκα τρεις πόντους.

Στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γιώργος Μπλάνας εκτέλεσε κόρνερ και ο Φασούλας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Χειμαδίου για το 0 – 1, ενώ εννέα λεπτά μετά οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 1 – 1 και την ισοφάριση του σκορ.

Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο ο Περικλής Γκόλαντας ευστόχησε από τα έντεκα βήματα στο πέναλτι που κέρδισε ο Άρης Κουλουρίου και έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την ομάδα του, με τον ίδιο παίκτη να ανεβάζει το σκορ σε 1 – 3 και 1 – 4 με δύο τέρματα στο 53′ και στο 65ο λεπτό του αγώνα.

Στη συνέχεια, ο Ρένος Τσαντζάλης που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή, διεύρυνε το σκορ σε 1 – 5 στο 75ο λεπτό, ενώ το μόνο που κατάφερε το Χειμάδι ήταν να μειώσει σε 2 – 5 στο 81′ με αυτό να αποτελεί και το τελικό σκορ στη συνάντηση.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Τζικόπουλος, Κουρούκας, Φασούλας, Δέλλας, Μιχόπουλος (71′ Ραπτοτάσιος Κ.), Μπάτζιος (60′ Τσαντζαλής), Νεράτζης, Μπλάνας, Μοσχοβίτης (77′ Μίχος), Ραπτοτάσιος Π., Γκόλαντας.