Εκκωφαντικός Προμηθέας, σταμάτησε στα δέκα γκολ!

Ακόμη μία εκκωφαντική νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ σημείωσε ο Προμηθέας Λάρισας, καθώς συνέτριψε με το βαρύ 10 – 0 τη Μάνδρα για την 21η στροφή του πρωταθλήματος!

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Στεφανή πέτυχε ακόμη μία εμφατική νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς αυτή τη φορά βρήκε απέναντι της τη Μάνδρα και με το εντυπωσιακό αυτό σκορ ξεπέρασε το εμπόδιο της σήμερα το απόγευμα.

Οι «μπλε» λοιπόν που συνεχίζουν ακάθεκτοι έφθασαν τους πενήντα πέντε βαθμούς με αυτή την νίκη, ενώ η Μάνδρα συνεχίζει στο όριο του υποβιβασμού αφού βρίσκεται πάνω από την Ακαδημία Φαρσάλων και τη Χαραυγή έχοντας μέχρι τώρα, δέκα τέσσερις πόντους.

Η αρχή των γκολ για τον Προμηθέα έγινε στο 19ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Παναγιώτη Παϊτέρη, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Δημήτρης Αρσένης με πλασέ έκανε το 2 – 0.

Στο 32ο λεπτό ο Τριτάρης με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Πρισακάρου διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0. Τη συνέχεια των γκολ ανέλαβε ο ίδιος παίκτης καθώς στο 36′ με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Δημήτρη Αρσένη σημείωσε το 5 – 0, ενώ στο 40′ ο Προμηθέας πέτυχε και έκτο τέρμα με σκόρερ τον Παναγιώτη Παϊτέρη.

Στην επανάληψη τώρα και στο 47ο λεπτό, ο Χρήστος Πότσης έκανε το 7 – 0 με πλασέ από πλεονεκτική θέση για γκολ, ενώ στη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Στέφανος Πρισακάρου πέτυχε και νέο τέρμα με πλασέ ύστερα από κάθετη πάσα του Χρήστου Πότση.

Στο 70′ ο Τριτάρης με εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια που ξεκίνησε από το χώρο του κέντρου πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και σημείωσε το 9 – 0, ενώ επτά λεπτά μετά, ο Χρήστος Πότσης συνδυάστηκε ωραία με τον Παναγιώτη Παϊτέρη και ο πρώτος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Μάλιστα, ο Προμηθέας είχε και ένα δοκάρι με τον Στέφανο Πρισακάρου (4′) με κεφαλιά, με το 10 – 0 να είναι ωστόσο το τελικό αποτέλεσμα.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Πατσούρας Ν. (46′ Ψύρρας), Καραχάλιος (46′ Κολοκυθόπουλος), Πότσης, Ηλιόπουλος, Σκαφιδάς, Παϊτέρης, Τριτάρης, Πρισακάρου, Αρσένης (58′ Πατσιούρας Β.), Παπαδόντας (46′ Πατσιούρας Δ.).