Εκτός έδρας νίκη και ανεβαίνει το Κιλελέρ!

Την επιστροφή στις νίκες μετά τον αποκλεισμό της Πέμπτης από το Κύπελλο ΕΠΣΛ πανηγύρισε το Κιλελέρ, καθώς κέρδισε τον Αχιλλέα με 2 – 0 και έφυγε από το Στάδιο των Φαρσάλων με τους τρεις βαθμούς στο παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Το σύνολο των Φώτη Πλίτση – Γιάννη Βαΐτση πήρε ακόμη ένα σπουδαίο «διπλό» στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΛ και αυτή τη φορά κέρδισε τον Αχιλλέα στα Φάρσαλα και έφθασε τους τριάντα πέντε και την έβδομη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Αρίστου Παπαγεωργίου δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και ο Αχιλλέας παρέμεινε στους τριάντα βαθμούς και την ενδέκατη θέση.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν κάποιο γκολ, ωστόσο το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς γκολ και στο 61′ ο Βαγγέλης Παπαχρήστος «άνοιξε» το σκορ και έβαλε σε θέση οδηγού το Κιλελέρ στο σκορ.

Προς τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και ενώ αμφότερες οι δύο ομάδες πάλευαν για να πετύχουν γκολ, ο Κώστας Κουσιώρας πέτυχε το δεύτερο γκολ του Κιλελέρ και «σφράγισε» την εκτός έδρας νίκη για το Κιλελέρ!

Αχιλλέας Φαρσάλων (Αρίστος Παπαγεωργίου): Κουτσογιαννούλης, Σαμαράς, Κομισόπουλος, Ζησόπουλος, Τσούλης, Ταστεμερίδης, Κατσανάκης, Γιαννολόπουλος, Κούμρια (70′ Γκαραβέλας), Γαγάρας, Παπακωνσταντίνου (60′ Ζιώγας).

Α.Ε. Κιλελέρ (Φώτης Πλίτσης – Γιάννης Βαΐτσης): Παναγιωτόπουλος, Ζηροκώστας, Ζιομπούρας, Κολιός, Παλάσκας, Αργύρης, Καρακάνος, Καρβούνης, Παπαχρήστος, Κουγιώρας (90′ Αρσενόπουλος), Λαβαντσιώτης (80′ Παπαγιαννούλης).