Εκτός έδρας νίκη και κορυφή για Αετό Μακρυχωρίου!

Την εκτός έδρας νίκη στο ντέρμπι της αγωνιστικής πανηγύρισε ο Αετός Μακρυχωρίου απέναντι στο Κιλελέρ και βρίσκεται στη πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας μαζί με ΠΟΕ και Φαλανιακό.

Η ομάδα των Κώστα Κατσάρα – Λευτέρη Τέα με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος του αγώνα, επικράτησε του συνόλου του Γιάννη Τσαλάγγα κι έτσι ανέβηκε στη πρώτη θέση.

Από την άλλη, το Κιλελέρ δέχθηκε τη πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα, όμως παραμένει ψηλά στη βαθμολογία και στη δεύτερη θέση έχοντας δέκα τρεις βαθμούς.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Λάζαρος Κουμπούρας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γιώργου Παναγιωτόπουλου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στο ημίχρονο δίχως γκολ.

Στο 59ο λεπτό, ο Βασίλης Κατσαμάγκας έβαλε σε θέση οδηγού τον Αετό Μακρυχωρίου με πλασέ, με τον Γιάννη Κολοβό να πετυχαίνει το 0 – 2 τρία λεπτά μετά με ωραίο διαγώνιο σουτ.

Προς το τέλος του αγώνα και στο 84′ ο Βασίλης Κατσαμάγκας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 με ωραίο τελείωμα από θέση τετ – α – τετ και αυτό ήταν το τελικό σκορ στο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες…

Α.Ε. Κιλελέρ (Γιάννης Τσαλάγγας): Παναγιωτόπουλος, Ζιόμπουρας Απ., Ντελόπουλος (77′ Κουτσιαρής), Χατζής Γ., Ζιόμπουρας Αθ., Φορτομάρης (87′ Βαλατσός), Κολοβός, Τσέλα, Τζέκα, Χατζής Κ. (65′ Βέης), Παπαχρήστος.

Αετός Μακρυχωρίου (Κώστας Κατσάρας – Λευτέρης Τέας): Σταμέλος, Μπέτσιος (55′ Μπενεχούτσος), Φορτομάρης (80′ Λάλλας), Σιάτρας, Κουμπούρας, Κλούρας, Ντιντής (77′ Μάλτζιαρης), Μπόντε (75′ Γουλούλης), Κολοβός, Κατσαμάγκας, Γκαμπέτας.