Εκτός έδρας νίκη και τέταρτη θέση για τον Σμόλικα!

Με τους τρεις βαθμούς από το Μεσοχώρι έφυγε ο Σμόλικας Φαλάνης, καθώς επικράτησε με 3 – 1 του Δαμασιακού και σε συνδυασμό με την ήττα του ΠΟΕ στα Φάρσαλα από τον Αχιλλέα, τερμάτισε στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας!

Με νίκη «έκλεισε» η χρονιά για το συγκρότημα του Βασίλη Μπακογιάννη και με τους τρεις αυτούς βαθμούς έφθασε τους πενήντα τρεις στη 30η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Δημήτρη Μπουκουβάλα που είχε περισσότερο το μυαλό της στον 48ο τελικό που θα διεξαχθεί τη Πέμπτη (16/05) και θα αντιμετωπίσει τον ΠΟΕ, τερμάτισε στη δέκατη θέση έχοντας συγκεντρώσει τριάντα επτά βαθμούς.

Στο 18ο λεπτό του αγώνα ο Αλέξανδρος Κακαζούκης «άνοιξε» το σκορ για τον Σμόλικα, ενώ στο 44′ ο Αδάμος Ντούρας διπλασίασε τα τέρματα για τον Σμόλικα και το 0 – 2 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 66ο λεπτό, ο Γιάννης Ιωαννίδης βρήκε δίχτυα και μείωσε σε 1 – 2 για τον Δαμασιακό, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Δημήτρης Γκατζούλης πέτυχε το 1 – 3 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Μεσοχωρίου.

Δαμασιακός (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Βλιώρας, Μπακαΐμης, Ντόκος, Αγραφιώτης, Αμπατζίδης (26′ Ιωαννίδης), Δούκας (59′ Τσιάλτας), Μουσιάρης, Γεωργατζιάς, Λούτσος, Λέτσιος, Νάτσης.

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Φουρκιώτης, Γκατζιούρας, Καρέντζος, Σκούπρας, Ζαμπέτας, Τσιρογιάννης (70′ Μάττος), Μολάς, Μπέτσης (82′ Μανδραβέλης), Γκατζούλης, Ντούρας (85′ Μαχούχας), Κακαζούκης.