Ελευθέρογλου… για φίλημα!

Ένα συναρπαστικό παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Αβέρωφ, με την τοπική ομάδα να επικρατεί με το εντυπωσιακό, 7 – 3 του Ατρόμητου Αγίων Αναργύρων για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄1 ΕΠΣΛ.

Απόλυτα ευχαριστημένοι έφυγαν όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν στο γήπεδο του Αβέρωφ για να παρακολουθήσουν από κοντά τη «μονομαχία» των δύο ομάδων, με το Αβέρωφ να επικρατεί με εμφατικό σκορ απέναντι στο συγκρότημα των Αγίων Αναργύρων.

Παράλληλα, με τη σημερινή νίκη το σύνολο του Δημήτρη Κουκουλιάφκα ξανά μπήκε στη πρώτη τριάδα του πίνακα της βαθμολογίας φθάνοντας τους είκοσι τέσσερις βαθμούς, ενώ αντίθετα, η ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου έμεινε στους δέκα έξι βαθμούς και τη δέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Σε μεγάλη ημέρα βρέθηκε ο Γιώργος Ελευθέρογλου καθώς πέτυχε τα τέσσερα από τα επτά τέρματα των γηπεδούχων στη σημερινή εκκωφαντική νίκη του Αβέρωφ, με τον έμπειρο επιθετικό να δίνει συνέχεια στις θετικές εμφανίσεις που κάνει από την έναρξη του πρωταθλήματος…

Στο 14ο λεπτό ο Γιώργος Ελευθέρογλου λοιπόν «άνοιξε» λογαριασμό στο ματς και έκανε το 1 – 0, ενώ το 2 – 0 σημειώθηκε έντεκα λεπτά αργότερα και πάλι από τον ίδιο ποδοσφαιριστή του Αβέρωφ.

Στο 35ο λεπτό ο Γραμμένος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ δύο λεπτά μετά ο Σάκης Δάσσιος μείωσε σε 3 – 1, με τον Γιώργο Νούσιο να βρίσκει στη συνέχεια δίχτυα και να δίνει με το 3 – 2 νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι!

Στην επανάληψη του ματς και στο 52ο λεπτό ο Γιώργος Ελευθέρογλου πέτυχε νέο τέρμα και έκανε το 4 – 2, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ηλίας Λιλολάρι διεύρυνε το σκορ σε 5 – 2.

Στη συνέχεια και στο 62ο λεπτό, ο Γιώργος Ελευθέρογλου πέτυχε το τέταρτο τέρμα του στον αγώνα και σημείωσε «καρέ» τερμάτων, ενώ ο Σάκης Δάσσιος ξανά βρήκε δίχτυα και μείωσε σε 6 – 3 στο 79ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το τελικό 7 – 3 διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Χρήστος Ντέκας που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Κατωτικίδης, Πατρίκης (70΄ Κοτρώτσιος Αθ.), Μητσιός (77΄Στεργίου), Σγουραλής, Μούτσα, Λιλολάρι, Κουκουράβας (54΄Ντέκας Χρ.), Γραμμένος Θ., Μπαρούτας, Κουσιάς, Ελευθέρογλου Γ. (87΄Ντέκας Α.).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Αντωνίου (68΄Γκαραβέλης Ε.), Κατσογιάννης (53΄ Τζεμολάρι), Ντουρουντάκης, Παναγιώτου, Αντωνίου, Μπακαρτζής (79’ Γκαραβέλης Β.), Μαροσούλης, Τσιρβούλης, Αμαρλαριώτης (68΄Πολύμερος), Δάσσιος.