Ελευθέρογλου είναι, ότι θέλει… κάνει!

Το «3×3» έκανε η Α.Ε. Βουναίνων το μεσημέρι της Κυριακής (06/10) αγωνιζόμενη στο γήπεδο της Γαλήνης, στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας. Χατ – τρικ για τους φιλοξενουμένους ο Γιώργος Ελευθέρογλου.

Στη κορυφή του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, μαζί με τον Παναγροτικό Νίκαιας βρίσκεται πλέον η Α.Ε. Βουναίνων που κέρδισε με ανατροπή του σκορ από το ημίχρονο και συνέχισε το σερί της στη κατηγορία.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Απόλλωνα Γαλήνης έμεινε στην «ουρά» της βαθμολογίας μη έχοντας ακόμη βαθμό στις τρεις πρώτες «στροφές» του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι την έξυπνη ατομική ενέργεια του Γκαραβέλη πήραν το προβάδισμα στο σκορ με σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής στο «Γ» της εστίας του Δούνια.

Η αντίδραση των Βουναίνων ήταν άμεση. Μόλις δύο λεπτά αργότερα κατάφεραν να ισορροπήσουν και πάλι το παιχνίδι, με σκόρερ τον Γιώργο Τσανά με βολέ μετά από σέντρα του Νταναβάρα.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Γιώργος Ελευθέρογλου πήρε το «όπλο» του και με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Θοδωρή Στεργιάδη, πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 56ο λεπτό ο Γιώργος Ελευθέρογλου μετά από μπαλιά από την άμυνα, εμεταλλεύτηκε την αδράνει των αμυντικών του Απόλλωνα και του γκολκίπερ, Σβάρνα, και τσιμπώντας τη μπάλα κατάφερε να δώσει «αέρα» δύο τερμάτων στην Α.Ε. Βουναίνων.

Το τελικό 1 – 4, διαμόρφωσε ο ίδιος ποδοσφαιριστής με παρομοιότυπο τρόπο, με τη διαφορά πως αυτή τη φορά έσπρωξε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το χατ – τρικ του στο παιχνίδι, με το κεφάλι.

Απόλλων Γαλήνης (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Σβάρνας, Μουσιός (60′ Ντούλια), Ζυγογιώργος, Γκρίτζιας (80′ Αλεξανδράκης), Καψαλός, Βασιλειάδης, Ζυγούρης, Γκουτσιούδης, Κιούσης (70′ Γκέκας), Γκαραβέλης, Παιδής.

Α.Ε. Βουναίνων (Θοδωρής Στεργιάδης): Δούνιας, Νταναβάρας, Μερτζανίδης, Σουφχάρας (65′ Ρουμελιώτης), Βλησαρούλης, Τσαπράζης, Χριστοδούλου, Τσανάς (80′ Καλογιάννης), Ελευθέρογλου, Δαλαμπύρας (70′ Τριτόπουλος), Γεωργούλας (82′ Θανασιάς).