Εμπρός μαρς για το πρωτάθλημα της Α΄DE-TOX Λάρισας!

Τα κεφάλια μέσα βάζουν παράγοντες, προπονητές και ποδοσφαιριστές, καθώς το Σαββατοκύριακο (14-15/09) ξεκινά το πρωτάθλημα της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας για τη ποδοσφαιρική σεζόν 2019 – 2020!

Οι ομάδες προετοιμάστηκαν από τα τέλη Ιουλίου μέχρι και αυτές τις ημέρες για να είναι έτοιμες στο ερχόμενο πρωτάθλημα και να πετύχουν τους στόχους που έχουν θέσει οι διοικήσεις…

Η πρώτη σέντρα θα γίνει το Σάββατο το απόγευμα στο Κιλελέρ και όλα τα υπόλοιπα ματς θα διεξαχθούν το απόγευμα της Κυριακής στις 17:00. Πλην του αγώνα στη Φαλάνη όμως ανάμεσα σε Σμόλικα και ΠΟΕ, με την ομάδα της Ελασσόνας να έχει υποχρεώσεις στη 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και να αντιμετωπίζει τον Ασπρόπυργο.

Έτσι, έχουμε τη πρεμιέρα του πρωταθλήματος το απόγευμα του Σαββάτου (14/09) και ώρα 17:00 στο γήπεδο του Κιλελέρ με την ομώνυμη να υποδέχεται τη νεοφώτιστη στη κατηγορία, Αμπελιά.

Το απόγευμα της Κυριακής θα γίνουν τα περισσότερα παιχνίδια. Συγκεκριμένα, στο Βλαχογιάννι η Δόξα θα φιλοξενήσει τον Δαμασιακό στο μεταξύ τους γειτονικό ντέρμπι, ενώ στην Αγιά ο Δωτιέας θα αγωνιστεί απέναντι στο Μαυροβούνι που θα αγωνίζεται για πρώτη φορά στην ιστορία του στο πρωτάθλημα της Α΄DE-TOX Λάρισας…

Στο γήπεδο της Βαμβακούς που ο Αχιλλέας Φαρσάλων θα έχει ως έδρα, οι «κιτρινόμαυροι» θα αντιμετωπίσουν το Αβέρωφ που επέστρεψε στη «μεγάλη» τοπική κατηγορία.

Στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» θα γίνει ο αγώνας ανάμεσα σε Λάρισα 2012 και Φαλανιακό με τη λαρισινή ομάδα τελικά να «κατεβαίνει» στο νέο πρωτάθλημα ύστερα από αίτημα που έκανε στη διοργανώτρια αρχή.

Στο γήπεδο του Αργυροπουλίου, η Δόξα θα αναμετρηθεί με τον Αμπελωνιακό σε ακόμη ένα γειτονικό ντέρμπι, ενώ στον Τύρναβο, η ομώνυμη ομάδα θα υποδεχθεί σε ένα πολύ ενδιαφέρον ματς τον Αετό Μακρυχωρίου.

Τέλος, το παιχνίδι ανάμεσα στον Σμόλικα και τον ΠΟΕ που θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Φαλάνης έχει οριστεί για τη Τετάρτη στις 18 Σεπτεμβρίου και ώρα 17:00 το απόγευμα.

Πιο αναλυτικά η πρεμιέρα του πρωταθλήματος:

Κιλελέρ 14/09 Αμπελιά
Βλαχογιάννι 15/09 Δαμασιακός
Δωτιέας Αγιάς 15/09 Μαυροβούνι
Αχιλλέας Φαρσάλων 15/09 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Λάρισα 2012 15/09 Φαλανιακός
Αργυροπούλι 15/09 Αμπελωνιακός
Τύρναβος 15/09 Μακρυχώρι
Σμόλικας Φαλάνης 18/09 ΠΟΕ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...