Εμφάνιση «σούπερ σταρ» Καραντώνη

Έχοντας σε πολύ μεγάλη ημέρα τον Γιώργο Καραντώνη που πέτυχε «καρέ» τερμάτων, ο Ολυμπιακός Χειμαδίου μετά και το εντυπωσιακό 6 – 1 επί της Μελίας, «σκαρφάλωσε» στην κορυφή του 3ου Ομίου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, ενός ομίλου «φωτιά»!

img_7196

Πέραν του Γιώργου Καραντώνη, οι γηπεδούχοι είχαν σε μεγάλη μέρα και τον Μπάτζιο που έβγαλε δύο ασσίστ και πέτυχε και ένα τέρμα, καθώς και τον Αντώνη Λίταινα με μία ασσίστ και ένα τέρμα.

img_7204

Μόλις στο 10ο λεπτό ο Μπάτζιος σέντραρε και ο Γιώργος Καραντώνης με πλασέ «άνοιξε» το σκορ για το Χειμάδι. Σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

img_7206

Στο δεύτερο μέρος και μέσα σε δύο λεπτά οι γηπεδούχοι «κλείδωσαν» το παιχνίδι με τ χατ – τρικ του Γιώργου Καραντώνη. Αρχικά στο 49′ η σέντρα του Μπατζιου από τα δεξιά, στο ύψος της μικρής περιοχής, εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας, ο Καραντώνης και πάλι πετάχτηκε και με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, αλλά και τα προσωπικά του τέρματα.

img_7228

Δύο λεπτά αργότερα (51′) ο ίδιος παίκτης «χτύπησε» ξανά. Ο Λίταινας με ωραία ατομική ενέργεια πάτησε από τα αριστερά περιοχή, «έσπασε» τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι, εκεί που «καραδοκούσε» ο Καραντώνης, ο οποίος σούταρε με τη μία, σκοράροντας ξανά για το 3 – 0, σημειώνοντας παράλληλα χατ – τρικ!

img_7260

Στο 58′ ο Μπάτζιος με σουτ «βον – πλανέ» από τα 30 μέτρα, κέρδισε τον Τζήμα για το 4 – 0, ενώ στο 65′ με ανάποδο «ψαλίδι» του Αντώνη Λίταινα το σκορ έγινε 5 – 0. Τον χορό των τερμάτων για τους γηπεδούχους «έκλεισε» ο Γιώργος Καραντώνης στο 72′, πετυχαίνοντας και «καρέ» τερμάτων.

img_7229

Το τελικό 6 – 1 και το γκολ της τιμής για την Μελία, πέτυχε στο 80′, ο Τάσος Μητσιάκος με σουτ από πλεονεκτική θέση.

img_7248

Την εκπληκτική εμφάνιση και νίκη των γηπεδούχων ευχαριστήθηκαν και οι φίλαθλοι του Χειμαδίου…