Εμφατική νίκη για τον Αετό Μακρυχωρίου

Με σκορ 5 – 0 ο Αετός Μακρυχωρίου ξεπέρασε το εμπόδιο της Λάρισα 2012 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής κι έτσι συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας με τον ΠΟΕ.

Η ομάδα των Κώστα Κατσάρα – Λευτέρη Τέα έφθασε σε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας του Νομού μας κι έτσι έφθασε τους δέκα επτά βαθμούς.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου έμεινε στους πέντε βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 10ο λεπτό, ο Νίκος Μπενεχούτσος «άνοιξε» το σκορ στον αγώνα με πλασέ, ενώ στο 31′ ο Πάρης Μπόντε έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους με εντυπωσιακό σουτ από πλεονεκτική θέση.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο στο Καλοχώρι, ο Λάζαρος Κουμπούρας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με πλασέ από εκτέλεση κόρνερ του Γιάννη Κολοβού, ενώ τα υπόλοιπα γκολ για τον Αετό Μακρυχωρίου σημειώθηκαν στην επανάληψη.

Συγκεκριμένα, στο 52ο λεπτό ήταν η σειρά του Ταξιάρχη Κλούρα να σκοράρει και να κάνει το 4 – 0, ενώ το τελικό 5 – 0 για τους γηπεδούχους διαμόρφωσε έξι λεπτά αργότερα ο Χρήστος Κωστόπουλος με πλασέ από ωραία ατομική ενέργεια.

Η Λάρισα 2012 από τη πλευρά της είχε δύο καλές στιγμές στο παιχνίδι με τους Δημήτρη Κίτσιο (35′) και Διονύση Ιορδανίδη (50′).

Αετός Μακρυχωρίου (Κώστας Κατσάρας – Λευτέρης Τέας): Σταμέλος, Γκαμπέτας, Σιάτρας, Κουμπούρας, Φορτομάρης (46′ Λάλλας), Ντιντής (60′ Σπανός), Κλούρας, Μπόντε (46′ Κωστόπουλος), Κολοβός (60′ Γουλούλης), Μπενεχούτσος, Κατσαμάγκας.

Λάρισα 2012 (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Ιορδανίδης Ν., Φλώρος Ν. (30′ Κίτσιος Δ.), Φλώρος Αντ., Κίτσιος Π., Κουτζαμπασούλης, Φλώρος Π., Δημόπουλος, Ελιζόπουλος, Ιορδανίδης Δ. (70′ Κίτσας), Δόνος, Τσιτσόπουλος.