Εμφατική νίκη για τον Σ.Σ. Ραψάνης!

Με εμφατικό τρόπο ο Σ.Σ. Ραψάνης κέρδισε τον Κεραυνό Παραποτάμου στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας!

Η ομάδα του Δημήτρη Γκαραγκούνη επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες, καθώς με τέσσερα τέρματα απέναντι στον Παραπόταμο έφθασε τους τριάντα πέντε βαθμούς.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Αχιλλέα Μάντζιαρη αγωνίστηκαν με δέκα ποδοσφαιριστές και στο 38′ είδαν τον Σωτήρη Χατζή να αποχωρεί τραυματίας, μένοντας με εννέα ποδοσφαιριστές στον αγώνα! Έτσι, στους δέκα τέσσερις βαθμούς και την όγδοη θέση της βαθμολογίας.

Στο 28ο λεπτό ο Τσιούτης με σουτ μετά από ωραία ατομική ενέργεια ευτύχησε να βάλει τους γηπεδούχους στο σκορ, ενώ επτά λεπτά μετά, ο Κωνσταντίνος Δικόπουλος σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Παραποτάμου με προσπάθεια από πλεονεκτική θέση για γκολ.

Στο δεύτερο μέρος και στο 52′, ο Κωνσταντίνος Δικόπουλος τροφοδότησε ωραία τον Κώστα Σινάνι και ο τελευταίος έκανε δύο τα τέρματα για τον Σ.Σ. Ραψάνης!

Δώδεκα λεπτά μετά και στο 66′, ο Μπίμπα με τη πρώτη του επαφή με τη μπάλα καθώς πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό σκορ και το 4 – 0 με κεφαλιά στο 75ο λεπτό μετά από σέντρα του Κωνσταντίνου Δικόπουλου.

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Κοτσιανούλης, Λιάμης, Γκαραγκούνης Δ., Δικόπουλος, Ιωάννου (60′ Κατσαμάκας), Σινάνι Β., Σινάνι Κ., Τσιούτης (65′ Μπίμπα), Γκιώνης (30′ Δούρος), Σινάν Τζ., Καρπέτης (72′ Σινάνι Ζ.).

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Μπαμπανίκος, Γραβάνης, Κίκε, Τσιντώτας, Πάσχος, Κορδέλας, Μποφίκος, Αβέλλας Ν., Λάλλας, Χατζής (αποχώρησε λ.τ. στο 38′).