Εμφατική νίκη και επιστροφή στη 4η θέση για τον Κεραυνό Δρυμού!

Ένας εκ των κερδισμένων της 20ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας ήταν ο Κεραυνός Δρυμού, όπου κέρδισε τον Όλυμπο Αιγάνης με σκορ 5 – 1 και παράλληλα εκμεταλλεύτηκε τα αποτελέσματα των άλλων ομάδων που είναι κοντά στη βαθμολογία.

Το σύνολο του Κώστα Καζάκη με εμφατικό σκορ κέρδισε την ομάδα του Γιώργου Μπάτζιου στη μεταξύ τους συνάντηση στο γήπεδο του Δρυμού κι έτσι έφθασε τους τριάντα τρεις βαθμούς παράλληλα και τη τέταρτη θέση στη βαθμολογία.

Στον αντίποδα, η ομάδα της Αιγάνης αν και προηγήθηκε στο παιχνίδι με τον Γκαραγκούνη στο 28ο λεπτό, δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το ματς και έμεινε στους δέκα τρεις βαθμούς.

Η ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 για τον Δρυμό ήρθε στο 47′ με τον Αντώνη Παναγιώτη, ενώ τρία λεπτά μετά, ο Ευριπίδης Λαγιόκαπας πέτυχε το 2 – 1.

Ο Αντώνης Παναγιώτου σκόραρε για το 3 – 1 στο 54ο λεπτό, με τον Κώστα Σουγλή να διευρύνει το σκορ σε 4 – 1 με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού.

Το τελικό 5 – 1 για το σύνολο του Κώστα Καζάκη διαμόρφωσε ο Αντώνης Παναγιώτου στο 67′ σημειώνοντας παράλληλα και χατ – τρικ!

Οι άνθρωποι του Ολύμπου Αιγάνης κάνουν λόγο για ρατσιστική επίθεση κατά τη διάρκεια του αγώνα, από ανθρώπους που δεν ήταν γραμμένοι στο φύλλο αγώνος και πως θα υπάρχει ανακοίνωση από τη διοίκηση του συλλόγου…

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Αθανασόπουλος (72′ Ζιώγας Κ.), Μιφτάρι, Δαχλύθρας, Καντολάρι, Κατσιαμήτας, Ζαγκλιαβός, Γκαντούνας, Σουγλής (62′ Ρούσι), Κόγιος, Λαγιόκαπας (75′ Μπανταβής), Παναγιώτου (65’Ζιώγας Θ.),

Όλυμπος Αιγάνης (Γιώργος Μπάτζιος): Ριζάκης Θ., Γκαραγκούνης Ι., Χριστοδούλου Αθ., Γιούλι, Ζάχος Χρ., Σολωμός (46′ Φουντούνας), Τάκης, Γκαραγκούνης Χ., Βουγιούκας Δ., Μπουλάρι, Πουρλιώτης.