Εμφατική νίκη και πλησιάζει η Αιγάνη…

Με εμφατικό τρόπο επικράτησε της Ελάτειας η Αιγάνη στο γήπεδο της, καθώς κέρδισε με 5 – 2 για τη 15η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Το συγκρότημα των Θοδωρή Σολωμού – Γιώργου Νιάφα κέρδισε με 5 – 2 λοιπόν τη Θύελλα Ελάτειας, έφθασε τους είκοσι επτά βαθμούς και βρίσκεται στο μείον ένα από τη Μαρμαρίνη και τη τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Αντίθετα, η ομάδα της Ελάτειας δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι αυτό και έμεινε στους οκτώ πόντους και τη προτελευταία θέση.

Στο 5ο λεπτό ο Κώστας Ζάχος με πλασέ ευτύχησε να βάλει μπροστά την Αιγάνη στο σκορ, ενώ είκοσι λεπτά μετά, ο Ρουμπιές αξιοποίησε τη σέντρα του Βουγιούκα και διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Μάλιστα, λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο η Αιγάνη πέτυχε και τρίτο τέρμα με τον Ρουμπιέ, ενώ με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Χριστόφορος Ζάχος διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0.

Στο 53ο λεπτό η Ελάτεια μείωσε σε 4 – 1, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Ρουμπιές σημείωσε το 5 – 1 και παράλληλα χατ – τρικ, ενώ το τελικό 5 – 2 για τη Θύελλα Ελάτειας διαμόρφωσε ο Μαντής στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης.

Όλυμπος Αιγάνης (Θοδωρής Σολωμός – Γιώργος Νιάφας): Ριζάκης, Γκαραγκούνης, Μπουλάρι, Χριστοδούλου, Σολωμός, Γκαραγκούνης Χ., Παναγιώτης, Ζάχος Χρ., Βουγιούκας, Ζάχος Κ. (60′ Περόι), Ρουμπιές.