Εμφατική νίκη και τρίτη θέση για το Καλοχώρι!

Τη τρίτη συνεχόμενη νίκη σημείωσε στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας το Καλοχωρίου, μιας και επιβλήθηκε με 6 – 1 του Τοξότη Λάρισας στη 4η αγωνιστική!

Οι «βυσσινί» του Γιώργου Νούσιου έφθασαν τους εννέα βαθμούς και ανέβηκαν στη τρίτη θέση πίσω από τους δύο πρωτοπόρους, Ηρακλή Χάλκης και Πυργετό!

Από την άλλη, η ομάδα του Χρήστου Γκάτα δεν πήρε κάτι από το παιχνίδι στο Καλοχώρι και ο Τοξότης παρέμεινε στους τέσσερις βαθμούς και την έβδομη θέση της βαθμολογίας.

Η αρχή στα γκολ για το Καλοχώρι έγινε στο 20′ με τη κεφαλιά του Λίταινα και το 2 – 0 στο 35ο λεπτό με τον Δούρο.

Ο Τοξότης Λάρισας μείωσε σε 2 – 1 λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ενώ στο 60′ ο Γιώργος Νούσιος του Βασιλείου με δικό του γκολ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1.

Ένα λεπτό μετά, ήρθε η σειρά του Μπράτσια να σκοράρει για το 4 – 1, ενώ στο 84ο λεπτό ο Γιώργος Νούσιος του Αχιλλέα με εντυπωσιακό μακρινό σουτ διεύρυνε το σκορ σε 5 – 1.

Το τελικό 6 – 1 για το συγκρότημα του Γιώργου Νούσιου διαμόρφωσε στο 86ο λεπτό ο Σαΐτης με σουτ από θέση βολής.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Νούσιος): Παπαναστασίου, Γκόγκος, Μπαλοδήμος (25′ λ.τ. Τσιρώνης Γ.), Λούγκος, Παναγιωτίδης, Γκόλαντας, Νούσιος Γ. Αχ., Νούσιος Γ. Β., Μπράτσια (68′ Τσιρώνης Αλ.), Δούρος (70′ Σαΐτης), Λίταινας (50′ Σαμαράς).