Εμφατική νίκη – πρόκριση για τη Κ12!

Μία σημαντική εντός έδρας νίκη πέτυχε η Κ12 ΕΠΣΝ Λάρισας απέναντι στην αντίστοιχη της ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας με σκορ 4 – 0 το μεσημέρι της Τετάρτης (04/03) κι έτσι πήρε τη πρόκριση στη δεύτερη φάση των Ενωσιακών πρωταθλημάτων!

Η λαρισινή ομάδα με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο δεν αντιμετώπισε πρόβλημα από τον αντίπαλο κι έτσι με εμφατικό σκορ πανηγύρισε το επίτευγμα αυτό, έχοντας φθάσει τους δέκα πέντε βαθμούς και τη δεύτερη θέση.

Έτσι, το σύνολο του Δημήτρη Τσέτσιλα στην 7η και τελευταία αγωνιστική των ομίλων επικράτησε της ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας και απέκτησε το εισιτήριο πρόκρισης με την Ένωση Τρικάλων.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 19ο λεπτό, ο Νταφόπουλος έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Καραγιάννης με διπλή προσπάθεια «άνοιξε» το σκορ για την ΕΠΣ Λάρισας!

Πέντε λεπτά μετά, ο Καραγιάννης αυτή τη φορά έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Ράπτης από το σημείο του πέναλτι σημείωσε το 2 – 0.

Ο Μπαργιώτας δοκίμασε ένα δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή στο 29′, ο πορτιέρο των φιλοξενουμένων, Πολυχρονόπουλος απέκρουσε αρχικά, η μπάλα στη συνέχεια βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και έπειτα κατέληξε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 42ο λεπτό, ο Καραγιάννης με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ το τελικό 4 – 0 και τη πρόκριση στην επόμενη φάση «σφράγισε» ο Νταφόπουλος με δικό του γκολ στο 53′.

ΕΠΣ Λάρισας (Δημήτρης Τσέτσιλας): Σπανός, Μπαργιώτας, Νταφούλης, Αβραμούλης, Τσακνάκης, Μπασδέκης, Ράπτης, Καραγιάννης, Νταφόπουλος.

Αγωνίστηκαν και οι: Αγοραστός, Λυγούρας Ζ., Ζντούπης, Μπακογιάννης, Καρασίμος, Σβάρνας.

ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας: Πολυχρονόπουλος, Τσίρας, Ντεντές, Σκουτέλας, Κιτσάντας, Βαρζέλης, Θεοχάρης. Τζόκας.

Αγωνίστηκαν και οι: Δούρος, Κρόνι, Κολιός, Σιανής.

Κουτρομάνος, Κανιούρας, Καλογριανίτης (ΕΠΣ Καρδίτσας).