Εντυπωσιακές νίκες για Καλύβια, Καλοχώρι και Ανθούπολη

Έχοντας πετύχει το απόλυτο των νικών, ο Ηρακλής Πλατανουλίων οδηγεί τη κούρσα στον 1ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, με τον Μύτικα Καλυβίων να κερδίζει με 4 – 2 το Όλυμπο Καρυάς και να «σκαρφαλώνει» στη δεύτερη θέση, όπου βρίσκει την Ακαδημία Ελασσόνας.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Αναγέννηση Ευαγγελισμού 0 – 0 Ροδιακός
Χαραυγή 0 – 3 α.α. Πλατανούλια
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 0 – 2 Ακαδημία Ελασσόνας
Μύτικας 4 – 2 Καρυά
Μαρίνος Αντύπας 0 – 1 Συκέα
Μεγ. Ελευθεροχώρι 20/10 Δασοχώρι

Η Βαθμολογία (3η Αγωνιστική)

1. Πλατανούλια      9 – 0   9
2. Καλύβια      6 – 6   6
3. Ακαδημία Ελασσόνας      5 – 5   6
4. Ροδιακός      7 – 2   5
5. Συκέα      5 – 4   5
6. Δασοχώρι      6 – 2   4 *
7. Καρυά     10 – 9   4
8. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      4 – 3   4
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      4 – 4   3
10. Μεγ. Ελευθεροχώρι      0 – 5   1 *
11. Μαρίνος Αντύπας      1 – 7   0
12. Χαραυγή      0 – 9   0

* Αγωνίζονται το μεσημέρι της Κυριακής (20/10).

Η Επόμενη (4η) Αγωνιστική

Δασοχώρι 02/11 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Μαρίνος Αντύπας 03/11 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Συκέα 03/11 Καλύβια
Ροδιακός 03/11 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Καρυά 03/11 Χαραυγή
Πλατανούλια 03/11 Ακαδημία Ελασσόνας

2ος Όμιλος

Επιβλητική ήταν η Ανθούπολη στην 3η Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντας την Θύελλα Ελάτειας με το ευρύ 6 – 1 εκμεταλλευόμενη τις πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών των φιλοξενουμένων.

Μεγάλο «διπλό» για την Αναγέννηση Καλοχωρίου (1 – 4 στο Νέο Περιβόλι). Νίκη και για τον Θερμαϊκό Στομίου (2 – 1 τον Αετό Αετολόφου).

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Τοξότης Λάρισας 3 – 0 Λάρισα ΄88
Ομορφοχώρι 0 – 2 Πυργετός
Στόμιο 2 – 1 Αετόλοφος
Ανθούπολη 6 – 1 Ελάτεια
Νέο Περιβόλι 1 – 4 Καλοχώρι
Ηρακλής Χάλκης 20/10 Αμπελόκηποι

Η Βαθμολογία (3η Αγωνιστική)

1. Πυργετός      4 – 1   7
2. Ηρακλής Χάλκης      9 – 3   6 *
3. Ανθούπολη      9 – 3   6
4. Καλοχώρι      7 – 6   6
5. Τοξότης Λάρισας      3 – 1   4
6. Αμπελόκηποι      3 – 3   3 *
7. Ελάτεια      6 – 11   3
8. Στόμιο      4 – 2   2
9. Ομορφοχώρι      4 – 6   2
10. Νέο Περιβόλι      5 – 8   2
11. Λάρισα ΄88      1 – 5   1
12. Αετόλοφος      2 – 8   0

* Αγωνίζονται το μεσημέρι της Κυριακής (20/10).

Η Επόμενη (4η) Αγωνιστική

Ανθούπολη 02/11 Ηρακλής Χάλκης
Αμπελόκηποι 02/11 Νέο Περιβόλι
Ελάτεια 02/11 Στόμιο
Αετόλοφος 02/11 Ομορφοχώρι
Πυργετός 02/11 Λάρισα ΄88
Καλοχώρι 03/11 Τοξότης Λάρισας

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...