Εντυπωσιακή Δόξα Ραχούλας, συνέτριψε τη Γλαύκη!

Εντυπωσιακή όσο ποτέ άλλοτε η Δόξα Ραχούλας, που κέρδισε με το εμφατικό, 7 – 1 τη Δάφνη Γλαύκης στο πλαίσιο της 21ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης της Δόξας Ραχούλας, ο Γιώργος Καραντώνης που σημείωσε χατ – τρικ στην αναμέτρηση, βοηθώντας τους Ραχουλιώτες να φτάσουν τους 29 βαθμούς και να προσπεράσουν τον Α.Ο. Ναρθακίου στην 9η θέση του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Στον αντίποδα, η ομάδα της Γλαύκης πλέον είναι σε δύσκολη βαθμολογική θέση, όντας στην προτελευταία θέση (15η) της κατηγορίας με 12 μόλις βαθμούς.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε στο 22ο λεπτό, ο Γιώργος Καραντώνης με σουτ, ενώ στο 24ο ο ίδιος ποδοσφαιριστής με κοντινό πλασέ πέτυχε το δεύτερο του προσωπικό τέρμα στη συνάντηση.

Στο 27′ ο Παναγιώτης Τζάνακας  με πλασέ από λάθος έξοδο του πορτιέρο, Αραμπατζή, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0, ενώ στο 30′ ο Παναγιώτης Τζάνακας και πάλι, με κοντινή προβολή, διαμόρφωσε το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 47′ οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν το γκολ της τιμής με τον Γιώργο Σπανούλη με πέναλτι που το κέρδισε ο ίδιος σε παράβαση που υπέπεσε ο Αντώνης Εμμανουήλ.

Στο 58′ ο Γιώργος Καραντώνης με σουτ μετά από ατομική ενέργεια, πέτυχε το 5 – 1, σημειώνοντας παράλληλα και χατ – τρικ στην αναμέτρηση, ενώ στο 61′ με αυτογκόλ του Χρήστου Γελαδάρη από ενέργεια του Γιώργου Καραντώνη, το σκορ έγινε 6 – 1.

Στο 77′ διαμορφώθηκε το τελικό 7 – 1 υπέρ της Δόξας Ραχούλας, με «δράστη» τον αειθαλή, Αντώνη Μηταλούλη με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Δόξα Ραχούλας (Γιάννης Τσαλάγγας): Αθανασόπουλος, Εμμανουήλ, Βλησαρούλης, Τζάνακας, Καραντάνος, Θεοχαρούλης, Χασιώτης, Σκάκος (75′ Μηταλούλης), Γκαραβέλης, Καραντώνης, Αργυρακούλης (46′ Θεοδώρου).

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Κυριακούλης): Αραμπατζής, Σπανούλης, Μακρυγιάννης (70′ Καραγιάννης), Μπλέτσας (60′ Χαλδούπης), Γελαδάρης, Κόλλας, Τζιότζιος Κ., Στεργίου, Πικούλης, Τζιότζιος Β., Τσιώλης Ν. (46′ Βράκας).