Εντυπωσιακή η Ανάβρα!

Η Προοδευτική Ανάβρας πέτυχε μία σημαντική νίκη, τόσο αγωνιστικά όσο και βαθμολογικά, επικρατώντας εντός έδρας με 4 – 2 του Σ.Σ. Ραψάνης.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και μάλιστα σχετικά νωρίς. Συγκεκριμένα στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης, με σουτ του Κορδαλή μετά από πάσα του Ντελή η Ανάβρα «άνοιξε» το σκορ.

Ενώ λίγο μετά τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου στο παιχνίδι η Προοδευτική Ανάβρας πέτυχε ακόμη ένα γκολ. Στο 32ο λεπτό, ο Γκαραλιάκος έβγαλε όμορφα για τον Ντελή και ο τελευταίος με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πέντε λεπτά αργότερα κατάφεραν να αντιδράσουν, μπαίνοντας ουσιαστικά ξανά στο παιχνίδι. Στο 37΄λοιπόν ο Τζέφρις Σινάν.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να «καθαρίσουν» την υπόθεση νίκη. Καθώς στο 78΄ο Ντελής με ωραίο σουτ πέτυχε το δεύτερό του τέρμα στην αναμέτρηση, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3 – 1. Ενώ στο 80΄απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αντώνη Γκαραλιάκου, η μπάλα στο οριζόντιπ!

Για να φτάσουμε στο 89ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Γκαραλιάκος μετά από ωραίο συνδυασμό των Κορδαλή και Ζαχαράκη χρίστηκε σκόρερ πετυχαίνοντας το 4 – 1. Το μόνο που κατάφερε ο Σ.Σ. Ραψάνης ήταν να μειώσει στο 90+1′ σε 4 – 2 με τον Τζέφρι Σινάν που πέτυχε παράλληλα και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.

Μάλιστα, οι άνθρωποι της Ραψάνης έχουν πολλά παράπονα από τον κ. Γρηγοριάδη, καθώς όπως ανέφεραν δεν τους δόθηκε πέναλτι και τους ακυρώθηκε γκολ στον αγώνα κι ενώ το σκορ ήταν 2 – 1.

Τέλος, οι άνθρωποι της Ανάβρας αφιερώνουν τη σημερινή νίκη στους Κώστα Γιαννουλέα και Φίλιππο Μαρκολέφα που από την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινούν τη στρατιωτική τους θητεία.

Προοδευτική Ανάβρας (Κώστας Κουτσούκης): Βλιώρας, Μαρκολέφας (60′ Μπαρούτζας), Τσίρκας (49′ λ.τ. Παρλάντζας), Μαλλιάρας, Μαλαχτάρης, Γιαννουλέας, Ντελής (85′ Ζαχαράκης), Μπασιανάς, Γκαραλιάκος, Κορδαλής, Μπούρας.

Σ.Σ. Ραψάνης (Κώστας Μπακατσής): Καλογιάννης Ν., Δικόπουλος Κ. (33′ Γκαραγκούνης Δ.), Ραχωβίτης, Σινάν Ερ., Γκαραγκούνης Γ. (75′ Μαλιακούδης), Ιωάννου, Σινάν Β., Σινάν Τζ., Μπούρος (85′ Γκιώνης), Νιαγάρας, Γκαραγκούνης Ντ.