Εντυπωσιακή η Αστραπή Νέας Πολιτείας με έναν εκπληκτικό και πάλι Κυριάκο Ζησούλη!

Με το εμφατικό σκορ 6 – 1, η Αστραπή Νέας Πολιτείας επιβλήθηκε του Παναγροτικού Νίκαιας σε παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Γιώργου Καφφέ υποδέχθηκε το συγκρότημα του Βαγγέλη Μπρισίμη και κέρδισε με εμφατικό σκορ.

Έτσι, οι «πορτοκαλί» επέστρεψαν στις νίκες μετά την ήττα στην Υπέρεια και έφθασαν τους δέκα βαθμούς και την όγδοη θέση του πρωταθλήματος!

Από την άλλη, οι «πράσινοι» συνεχίζουν να βρίσκονται ψηλά στη βαθμολογία έχοντας δώδεκα βαθμούς και τη πέμπτη θέση στη κατοχή τους.

Στο 10ο λεπτό ο Τοψίδης κέρδισε πέναλτι και ο Κώστας Καλτσάς αξιοποίησε το πέναλτι για το 1 – 0, ενώ ο Κυριάκος Ζησούλης που διανύει μία εξαιρετική περίοδο πέτυχε το 2 – 0 για την Αστραπή!

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Κώστας Καλτσάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ στο δεύτερο μέρος και στο 50′ ο Κολλάτος με κεφαλιά διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0.

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Κυριάκος Ζησούλης βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα και σημείωσε το 5 – 0, με τον Γκατζούλη να μειώνει σε 5 – 1 στο 56ο λεπτό.

Το τελικό 6 – 1 για τους γηπεδούχους διαμόρφωσε ένα λεπτό μετά ο Κυριάκος Ζησούλης, με τον ίδιο να πετυχαίνει στον αγώνα χατ – τρικ!

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Γιώργος Καφφές): Πραγγαφίλης (72′ Κατσίκας), Σπύρο, Χλωρός, Κατσιάνος, Ζήσης, Κολλάτος, Καλτσάς (55′ Αντωνόπουλος), Τοψίδης, Φακίτσας, Ζησούλης (80′ Ζαχαρούλης), Μανώλης (65′ Θεοχάρης).

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Κωνσταντίνου, Ψαρούλης Δ., Ψαρούλης Αν., Πανδρεμένος, Γκουντίκας, Παπακώστας, Ανδρεόπουλος, Σώκος, Χουσενάι, Φάσσας, Καραφέριας.