Εντυπωσιακή πρεμιέρα για τον Πύρρο!

Με το δεξί μπήκε στη παρθενική του εμφάνιση στο πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας ο Πύρρος Λάρισας, κερδίζοντας εκτό έδρας στους Αγίους Αναργύρους την ομώνυμη ομάδα του Ατρομήτου με το επιβλητικό 4 – 0!

Το σκορ για τους φιλοξενουμένους άνοιξε μόλις στο 7ο λεπτό ο Λεσάι με μακρινό σουτ. Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν το ματς λίγα λεπτά αργότερα, όταν ο Σάκης Δάσσιος κέρδισε πέναλτι, μα ταυτόχρονα ο ίδιος το έχασε, με το 1 – 0 να παραμένει έως και το 31′, εκεί όπου από την άσπρη «βούλα» του πέναλτι, ο Πύρρος έκανε δύο τα τέρματά του.

Ο Ρενάτο Φραχόλι κέρδισε πέναλτι με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα από ανατροπή του Κοκκαλάρα των γηπεδούχων με τον κ. Αγγελούλη να δείχνει την λευκή «βούλα» του πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να μετουσιώσει σε τέρμα, ο Άλκης Νικούλης που δεν αστόχησε για το 0 – 2 των Βορειοηπειρωτών.

Στην επανάληψη και στο 81′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα στο παιχνίδι (Νικούλης) και τρία της ομάδας του για να έρθει στο 90′ ο Μούρι να βάλει το «κερασάκι» στην τούρτα της νίκης των φιλοξενουμένων στο 90′, διαμορφώνοντας το τελικό 4 – 0.

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Κοκκαλάρας, Βίλλης (74′ Ντουρουντάκης), Κατσογιάννης (74′ Κολοβός), Παναγιώτου, Αντωνίου, Μπακαρτζής, Μαροκούλης, Γκαραβέλης (60′ Τσιρβούλης), Τζεμολάρι (60′ Μητρακούλης), Αναρλαριώτης, Πάσσιος.

Πύρρος Βορειοηπειρωτών (Κώστας Βασίλης): Κουσιάς, Μαρούδης, Βελής (Πότση 80′), Παύλου, Κατσής, Τσόγκας (66′ Νάρης), Λεσάι, Σάρρα (34′ λ.τ. Καλτσάς), Νικούλης, Μούρι, Φραχόλι (74′ Βάρσος).