Εντυπωσιακή στη πρεμιέρα η Ελάτεια!

Η Θύελλα Ελάτειας ξεκίνησε εξαιρετικά τη σεζόν, καθώς επικράτησε στην 1η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ΕΠΣ Λάρισας με 4 – 1 του Ελάφου Αγιάς.

Στον αγώνα οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Συγκεκριμένα στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Σφέτος βρέθηκε σε θέση βολής και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Γκογκότης έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, όμως είδε το σουτ του να σταματάει στο κάθετο δοκάρι. Με το 0 – 1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην «επανάληψη», οι φιλοξενούμενοι»άγγιξαν» το δεύτερο γκολ, όταν στο 51΄ο Ντάρης σούταρε, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το… «χατίρι» και χτύπησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας της Ελάτειας. Για να φτάσουμε στο 56΄όταν ο Σωλομός με σουτ από καλή θέση ισοφάρισε σε 1 – 1.

Γρήγορα – γρήγορα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν «τούμπα» το ματς. Στο 60΄ο Άρης Σμυρλής με σουτ από πλάγια θέση, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του με 2 – 1. Το δεκάλεπτο «φωτιά» της Ελάτειας ολοκληρώθηκε στο 65΄όταν ο Καραθάνος με ψύχραιμο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 1.

Ενώ στο 90΄από πάσα του Τασιόπουλου ο Χατζηβασιλείου με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4 – 1 για την ομάδα του.

Τέλος, η Έλαφος Αγιάς έχει πολλά παράπονα από τον κ. Γκόγκο για την απόφαση του να μη δείξει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Ελάτειας σε φάση, καθώς σύμφωνα πάντα με τους ίδιους η μπάλα βρήκε στο χέρι ποδοσφαιριστή της Θύελλας κι ενώ το σκορ ήταν 0 – 1.

Θύελλα Ελάτειας (Στέλιος Παπαδόντας): Κανταρίνος, Σολωμός, Δήμου (20′ Κέρι), Κολέτσι, Κοντογιάννης, Σμυρλής, Κασίδας (46′ Καραθάνος), Χατζηβασιλείου, Πραγκαφίλλης (70′ Τασιόπουλος), Γκογκότης, Μητσογιάννης.

Έλαφος Αγιάς (Μάνος Καρανικόλας): Νίκου, Τσατσανάκος Δ. (88′ Κυριτσόπουλος), Παπάζογλου (60′ Τσατσανάκος Αθ.), Ντάρης, Στάτος, Καρανικόλας, Ζυγογιώργος, Φλώρος, Σφέτσος, Τσάντζαλης, Δέλλας (75′ Μάνδαλος).