Εντυπωσιακός Αστήρ Μελισσοχωρίου, 5 – 1 τη Δάφνη Γλαύκης!

Τη δεύτερή του νίκη, αλλά πρώτη στην «έδρα» του (γήπεδο Πλατυκάμπου), πέτυχε ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, κερδίζοντας με το ευρύ 5 – 1, τη Δάφνη Γλαύκης στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη έφτασε τους επτά βαθμούς στο βαθμολογικό πίνακα του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας και παράλληλα στην 9η θέση, αφήνοντας τη Δάφνη Γλαύκης στους τέσσερις και την 11η θέση.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση και στο 8ο λεπτό με ατομική προσπάθεια του Γκουντάρα άνοιξαν το σκορ, για να έρθει στο 18′ ο Καφαντάρης να κάνει δύο τα τέρματα των γηπεδούχων με βολ – πλανέ στο «παραθυράκι» της εστίας του Παραλικούδη.

Στο 25′, πάλι ο Καφαντάρης με ατομική ενέργεια βρήκε τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα της Γλαύκης, ανεβάζοντας το σκορ στο 3 – 0, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 60′, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο σκορ. Μετά από σέντρα του Τζιότζιου, ο Μητροδήμος έκανε ένα σουτ στη κίνηση μέσα από τη περιοχή και κέρδισε τον Τζήμα για το 3 – 1.

Στο 68ο λεπτό ο Καφαντάρης ανατράπηκε εντός της περιοχής από τον κίπερ της Δάφνης, Παραλικούδη, και ο Χαρούλης που ανέλαβε την εκτέλεση της παράβασης του πέναλτι, δεν αστόχησε για το 4 – 1.

Το τελικό 5 – 1, διαμόρφωσε στο 76′ ο Καραμάνος, μετά από μπαλιά του Ζαρκαδή.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης Β., Μαλαχτάρης, Κολοβός (65′ Παπαϊωάννου), Αβδουλάς, Σουλιώτης, Χαρούλης (80′ Διαμαντής), Γκουντάρας, Καφαντάρης, Αγγελακόπουλος (70′ Λιάγκας), Καραμάνος (71′ Ζαρκαδής).

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Κυριακούλης): Παραλικούδης, Σπανούλης, Γελαδάρης, Αρβυθάς, Τσιώλης Β., Μπλέτσας, Γκοντάς (46′ Καραούλας), Τζιότζιος, Στεργίου, Τσιώλης Ν., Μητροδήμος.