Εντυπωσιακός Δαμασιακός, συνέτριψε τον Όλυμπο

Ζωντανός στο «κυνήγι» της τρίτης θέσης έμεινε ο Δαμασιακός που επικράτησε με το επιβλητικό 4 – 0 του Ολύμπου Γόννων και έφτασε τους 41 βαθμούς, παραμένοντας στο -5 από τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας.

Χάρις στα τέσσερα γκολ που πέτυχαν οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Καζάκη, ο Δαμασιακός επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά και την ισοπαλία του προηγούμενου Σαββατοκύριακου, διατηρώντας έτσι την διαφορά των πέντε βαθμών από την τρίτη Μελιβοία που επίσης κέρδισε αυτήν την αγωνιστική τα Βούναινα με 3 – 2.

Το σκορ για τους «κυανόλευκους» άνοιξε στο 14′ με κοντινή προβολή ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος, με το 1 – 0 να είναι και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος στο 49ο λεπτό είχε οριζόντιο δοκάρι, ενώ εν τέλει στο 53′ ο Στέλιος Λούτσος με κοντινή προβολή, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0 ανέβασε στο 59′ με κεφαλιά ο Χρήστος Καρατζιόλης μετά από σέντρα του Στέλιου Μπακαΐμη, ενώ στο 72′ μετά από όμορφη προσωπική ενέργεια, ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση, διαμόρφωσε το τελικό 4 – 0.

Δαμασιακός (Κώστας Καζάκης): Μιγδάνης, Μπακαΐμης (70′ Νάκας), Ντόκος, Οικονόμου, Μόκας, Τιούτιος (46′ Λέτσιος Στ.), Τσιάλτας, Δούκας, Καρατζιόλης (59′ Βίδρας), Λούτσος Στ., Ραπτοτάσιος.